Neden herkes birbirine savunuyor?

Arda153

Picopat
Öncelikle boş boş mesaj atacaklar hiç gelmesinler ben haklıyım. Bunu hiç anlamıyorum ben birisine bir hakarette bulunduğum zaman hemen tanımadığı birisi "bulaşma ona" diyerek onu savunuyor. Ya da diyelim ki ben biri ile kavga ettim diyelim hemen başka birisi onu savunuyor ya da ben birisine ağır hakarette bulunduğum zaman başkası da hemen harekete geçiyor yani ülkemizdeki insanlar neden tanımadığı kişileri hep savunuyor başka bir ülkede herkes birbilerini o kadar fazla korumuyor ancak bizim ülkemizde neredeyse herkes hep neden birbilerini savunuyor? Sizce bizim ülkemizin insanları neden hep böyle?

Öncelikle sorun nedir? Onu bir belirtebilir misin? Birkaç kişiden yola çıkarak ülke insanları hakkında neden genellemede bulunuyorsun? Ülke sadece birkaç kişiden ibaret değil, hatırlatayım dedim. Kötüsü olduğu gibi iyi insanı da var. Resmen ülkeye çamur atacak yer arıyorsunuz. Daha kendini düzgün bir şekilde ifade edemiyorsun, gelmişsin ülkenin insanları hakkında genelleme yapıyorsun.

Öncelikle sorun nedir? Onu bir belirtebilir misin? Birkaç kişiden yola çıkarak ülke insanları hakkında neden genellemede bulunuyorsun? Ülke sadece birkaç kişiden ibaret değil, hatırlatayım dedim. Kötüsü olduğu gibi iyi insanı da var. Resmen ülkeye çamur atacak yer arıyorsunuz. Daha kendini düzgün bir şekilde ifade edemiyorsun, gelmişsin ülkenin insanları hakkında genelleme yapıyorsun.
Hayır ben sadece o insanlardan bahsettim nerdeyse hepsi böyle ükeye çamur falan atmadım yani nerdeyse karşılaştığım çoğu insan böyle ben bu insanların neden böyle olduğunu sordum yani bu insanlar benim ve başkasının arasına neden karışıyor onu sordum. Biliyorum yoksa ülkemizde her insanın kötü olmadığını ben sadece kötü insanlardan bahsettim.

Birisine hakaret ediyorsan, karşılık görmen normal değil mi?
Sadece bana değil herkese yapılır mı bu?

Sinirli gibisin.
Sinirli değilim sadece biraz tartışmak istiyorum

Sizce bizim ülkemizin insanları neden hep böyle?

Ülkeye çamur atıyorsun. Burada sorunun ne olduğunu anlayamadım, bir sorun mu yaşadın? Eğer bir sorun yaşadıysan anlat, yorumlayalım. Dinleyelim, sıkıntını çözmeye çalışalım.

Geri
Yukarı