Neden hiç arkadaşım yok?

Galaxtus

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Konu başlıkta. Sırf dış görünüşüm yüzünden benim ile bağ kurmuyor hatta iletişime bile ara sıra geçmiyorlar. Bunun bir çözümü var mıdır? Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum. Sırf tek kaşım yüzünden arkadaşım yok. Bu o kadar da sıkıntı olmuyor ancak ara sıra bende tabii ki başkaları ile zaman geçirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Valla kimse kendini kandırmasın herkes dış görünüşe bakar. Yolda at hırsızı gibi birini görünce yol değiştiren ama "dış görünüşe önem vermiyorum." diyen çok kişi gördüm ben. İlla ki vardır bakmayan ama sayıları bir elin parmağını geçmez. Türkiye maalesef toplum olarak bozuk bir toplum. Herkes bir havalarda bir afra tafralarda. Daha geçen 12 yıldır arkadaş olduğum adamla küstüm egosunun tavan yapmasından ötürü. Arkadaş olacaksınız egoist olmayan, gerçekten dış görünüşe önem vermeyen bakın gerçekten diyorum çünkü kimisi yukarda dediğim gibi önem vermem der ama yolda at hırsızına benzeyen birini görse yolunu değiştirir.

Dış görünüş her zaman önemlidir. Dışını beğenmediğin insanın içini de merak etmezsin. Bu olay tamamı ile böyle. Kimse durduk yere hadi gel senle arkadaş olalım demez. Arkadaş olduktan sonra dış görünüşün bir anlamı kalmıyor.

Kaş olayı gerçekten dış görünüşü etkiliyor. Kaşının ortası varsa cımbızla azaltmayı deniyebilirsin.
Bunu çok kötü bir şey olarak algılama, bunlar gerçekler. Sakal traşı gibi bu da.

İstersen almıyabilirsin, kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yap.

Dış görünüşe göre arkadaş seçmek? Şaşırdım.
Bizim sınıfta bir arkadaş vardı, çok fazla akıllı değildi. Sınıfta en arka sırada oturuyor ve dışlanmış gibiydi. Ona kaşının ortasını güler bir yüzle sürekli almasını söylerdim, hiç bir zaman yadırgamadım ama içgüdeler öyle söylemiyor malasef.

Geri
Yukarı