Neden hiç arkadaşım yok?

Galaxtus

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Konu başlıkta. Sırf dış görünüşüm yüzünden benim ile bağ kurmuyor hatta iletişime bile ara sıra geçmiyorlar. Bunun bir çözümü var mıdır? Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum. Sırf tek kaşım yüzünden arkadaşım yok. Bu o kadar da sıkıntı olmuyor ancak ara sıra bende tabii ki başkaları ile zaman geçirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar her ne kadar buraya dış görünüşüyle arkadaş seçenle arkadaş olma desenizde görünüş bir kişiyi tanımak için en önemli faktör. Daha sonra içi önemli ve asıl olay haline geliyor ama tanışmak istemediğiniz birinin içini bilemezsiniz.

Yapabileceklerini yap görüşün için ayrıca yaşın daha çok küçük lise 2'de falan çevren oluşur.

Öncelikle merhabalar. Konu başlıkta. Sırf dış görünüşüm yüzünden benim ile bağ kurmuyor hatta iletişime bile ara sıra geçmiyorlar. Bunun bir çözümü var mıdır? Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum. Sırf tek kaşım yüzünden arkadaşım yok. Bu o kadar da sıkıntı olmuyor ancak ara sıra bende tabii ki başkaları ile zaman geçirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle arkadaşlıklar görünüş veya zeki aptal olmaktan bağımsız olarak insanların karakterinin uymasıyla gelişir. Görünüşün nasıl olursa olsun insanlarsa iletişim kurmaya korkmazsan arkadaşların olacaktır. İnsanların görünüş gibi önemsiz konular yüzünden iletişim kurmaktan çekindikleri doğrudur ancak bakımsız değilseniz bu konunun sizi engellemesine izin vermeyiniz. Bakımsızlıktan kastım temiz olmamak. Eğer birleşik kaşınız sizin özgüveninizi kırıyorsa basit bir cımbız ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Engelleri aşılmaz olarak görmeyin. İnsanlar size gelmez ise siz onlara gidin girişken olun. Samimiyetinizi gören bir insan zaten fiziksel özelliklerinize dikkat etmeyecektir. Ayrıca sırf arkadaşım olsun diye sizi küçük düşüren sizinle arkadaş ayağına dalga geçen insanlardan uzak durunuz bu insanlar kesinlikle arkadaşınız değildir. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Valla kimse kendini kandırmasın herkes dış görünüşe bakar. Yolda at hırsızı gibi birini görünce yol değiştiren ama "dış görünüşe önem vermiyorum." diyen çok kişi gördüm ben. İlla ki vardır bakmayan ama sayıları bir elin parmağını geçmez. Türkiye maalesef toplum olarak bozuk bir toplum. Herkes bir havalarda bir afra tafralarda. Daha geçen 12 yıldır arkadaş olduğum adamla küstüm egosunun tavan yapmasından ötürü. Arkadaş olacaksınız egoist olmayan, gerçekten dış görünüşe önem vermeyen bakın gerçekten diyorum çünkü kimisi yukarda dediğim gibi önem vermem der ama yolda at hırsızına benzeyen birini görse yolunu değiştirir.

Kaşınızı alın?

Yıl olmuş 2020 hâlâ dış görünüşe göre arkadaş seçen mi var bu ne ya.

Boş ver kardeşim dış görünüşüne bakan insanlardan uzak dur zaten onlar genelde iki yüzlüdür sana bir hayrı dokunmaz.

Artı -1 Eksi
Benim de arkadaşım yok. Sırf arkadaşım yok diye Instagram ve Twitter'dan ne kadar az takipçin var ne kadar eziksin tarzı cümlelerle beni küçük düşürmeye çalıştılar. Ben de düşündüm gerçekten de arkadaşım yok hepsini kapattım. WhatsApp'a bile 1 aydır girmiyorum kimse yazmıyor. Bu duruma gelme sebebim yanlış arkadaşlıklar oldu. Halbuki kimseye ses etmeyen sessiz sakin birisiyimdir, burnum yamuk diye sevmeyenler oldu. Gülüşüm başkasından iyi diye sevmeyenler oldu. Hiç tanımadığım insanla oturup konuştuğumda bile bana ben de seni sevmiyorum dediğini hatırlıyorum sebebi ise önceden edindiğim arkadaşlarımın anlamsızca beni kötülemesiydi. Ben kendime önem veren birisiyim kitap okurum, kıyafetlerime önem veririm dışarıya çıkarken bir şekilde her şeyime dikkat ederim sırf kılık kıyafetim arkadaşımdan iyi diye beni kötülediğini hatırlıyorum. Neyse kendimden çok örnek verdim. Sen de pes etme kardeşim sen de kimseyi sevme, seviyormuş gibi yap yüzlerine gül iki arkadaş kavga ettiği zaman taraf olma aradan çekil. Sessiz olma sana biri küçük düşürücü bir laf söylediği zaman cevabını ver insanların genel sorunu bu. Ortamda birini küçük düşürüyorlar bakıyorlar bu çocuk sessiz tırsak zannediyorlar sonra seni öyle tanıyorlar üstüne iyice gidiyorlar. Sesini duyur kuvvetini belli et. Daha söylenecek bir ton şey vardır ama pes etme. Spora git özgüvenin olsun ama çok fazla egolu olma gereken yerde egolu davran belki hayatın değişir o zaman. Gereksiz ve anlamsız konuşmalardan uzak dur kısacası boş yapma gereken yerde fikirlerini bilgilerini düzgün kullan hayatta başarılar.

Dış görünüş her zaman önemlidir. Dışını beğenmediğin insanın içini de merak etmezsin. Bu olay tamamı ile böyle. Kimse durduk yere hadi gel senle arkadaş olalım demez. Arkadaş olduktan sonra dış görünüşün bir anlamı kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı