Neden hiç arkadaşım yok?

Merthella

Hectopat
Makaleler
2
Hiçbir zaman gerçek arkadaş bulamadım hep beni kullandılar. Ben de böyle gide gide tam bir asosyel oldum. Birisiyle konuşmak istiyorum içimi dökmek istiyorum sinirlenice kızgın olduğumda aileme söyleyemediğim konularda... Hatta bazen not defterine yazıyorum sonra yırtıp çöpe atıyorum. Asosyellik beni aşırı geciktirmeye getirdi yapmamazlıga vb. sizce ne yapmalıyım? Bunu yazarken bile duygulandım çok duygusal çok enayi biriyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir zaman gerçek arkadaş bulamadım hep beni kullandılar. Ben de böyle gide gide tam bir asosyel oldum. Birisiyle konuşmak istiyorum içimi dökmek istiyorum sinirlenice kızgın olduğumda aileme söyleyemediğim konularda... Hatta bazen not defterine yazıyorum sonra yırtıp çöpe atıyorum. Asosyellik beni aşırı geciktirmeye getirdi yapmamazlıga vb. sizce ne yapmalıyım? Bunu yazarken bile duygulandım çok duygusal çok enayi biriyim.
Yalnız değilsiniz ama benim şahsi görüşüme göre kanka,kardeş,dost sadece sözde diyen insanların hayatımda olmamasını tercih ederim.

Bazen asosyallik mantıklı olabiliyor çünkü kendinize daha fazla vakit ayırıyorsunuz mesela ben birçok kişiyle konuşmayı bıraktığımdan beri kendime daha fazla zaman ayırdım ve kendim şuan daha çok geliştiriyorum yinede herkes için aynısı olacak diyemem umarım istediğiniz gibi olur.

Kendinizi hiç bir zaman arkadaşım olmayacak diye şartlamayın liseye gidiyorsanız muhtemelen arkadaş bulmanız zor olmaz sadece insanlardan kendinizi soyutlamayın böyle yaparsanız arkadaş olmak isteyende yanaşmaz hep kendiniz olun bi ortama girebilmek için ayak uydurun evet ama farklı bir insan olmaya çalışmayın çünkü ilk mutlu eder falat ileride kendiniz olamadığınız için sorun yaşarsınız özgüveninizi yüksek tutun kullanılma konusuna gelince aptal olacak kadar saf insanları kullanacak kadar çakal olmayın hep ortada durun olur lisede güzel arkadaş edinemezsiniz bu çok doğaldır üniversite hayatınızda sevgiliniz olur veya yakın dostunuz olur hiç bir zaman olmayacak diye bir şey yok hep pozitif olun

Yeni konular

Geri
Yukarı