Neden imza bölümüne sisteminizi yazma gereksinimi duyuyorsunuz?

Bazı kişiler, sistemini soran kişilere imzamda var .vs yazıyor, sırf bunun için bile bir uyarı var.

"İmzayı kaynak göstermek"

Bazen sistem bilgileri gerektiren konulara tek tek yazmak yerine oraya yazıyorlar ve sürekli orada kalıyor. Hiç bu yönden bakmamıştım.

Technopat kanalında sistem topluyorlar, herkesin o sistemi alabilecek parası olmayabilir. Niye sistem topluyorlar ki?

Dışarıda iPhone kullanan insanlar var, herkesin o telefonu alabilecek parası olmayabilir. Niye telefonu kullanıyorlar ki?

Herkesin Steam'de oyun almayacak parası olabilir, neden oyunlarını herkese açık gösteriyorlar ki?

Bu soruların saçmalığı kadar senin sorun da saçma. Umarım anlatabilmişimdir.
Technopat Sosyal'de yardım konuları hakim, bu yardım konularında da sistem soruluyor. Bu yüzden çoğu insan sistemini yazıyor zaten. Sorup durmasınlar diye aşağıya yazıyoruz. Bunun görgüsüzlükle ne alakası var açıklayabilir misin?

@CinarYilmaz Türk forumundasınız...
Mustafa Kemal Atatürk'ü herkes sevmek zorunda değil fakat herkes saygı duymak zorunda. Ben her ne kadar çok seviyor ve fikirlerini benimsiyor olsam dahi bu ülkede fikir özgürlüğü var.

Bana bu forumdaki en saçma gelen şeylerden biridir bu imzaya sistemi yazmak. Sonuç olarak görgü kuralı diye bir şey vardır, herkes istediği sistemi toplayamıyor veya alamıyor kime neyi kanıtlama çabasındasınız acaba. Şimdi oradan biri çıkıp "ferrarin olsa üstünü kapatır mısın?" diyecek ama bana kalırsa konunun bununla bir alakası yok. Bana kalırsa başlı başına görgüsüzlük ve bence foruma bununla alakalı düzenleme getirilmeli. Mesela kurallarda imza referans gösterilemez diye bir kural varsa bence bu da olmalı. Ha derseniz ki böyle bir kural gelmesin, o zaman sistemin toplam fiyatını da yazın tam olsun yerini bulsun.

Bu hava atmak için değil millet sistemin nedir falan diye sormasın diye :D :D :D
Sanki karşında 3080 Ti yiyor adam :D

Bana bu forumdaki en saçma gelen şeylerden biridir bu imzaya sistemi yazmak. Sonuç olarak görgü kuralı diye bir şey vardır, herkes istediği sistemi toplayamıyor veya alamıyor kime neyi kanıtlama çabasındasınız acaba.
Herkes hava atma amaçlı yazmıyor, birisi bize teknik destek sağlarken kolaylık olması açısından iyi oluyor. Mesela ben E8400'lü sistemi yazdım, bu sistemle kimseye hava atacak değilim, atamam da. Bana birisi teknik destek sağlayacağı zaman "sistemin nedir?, ekran kartın ne?, işlemcin ne?" gibi sorular sormak yerine "XXX işlemcin, XXX ekran kartın vardı değil mi?" diyor ve kolaylık oluyor. Forumda hava atılıyor gibi anlaşılmasın diye imza kısmına sansür koyan bile var. Sizin gibiler yüzünden yapılıyor bunlar. Nereden çıkartıyorsunuz şu yanlış anlayışları bunu da anlamıyorum.

İmzasına sistemini ve ekipmanlarını yazanlara eğer bende aynısını kullanıyorsam soru sorabiliyorum. Ve ya alacak olduğum bir şeyi birinin imzasında görürsem memnun musun diye sorabilirim. Aynı şekilde benim de imzama bakıp birileri "bende XX ürününü alacağım, memnun musun?" diye sorabilir. Teknoloji forumunda etkileşimi arttırmaya yarayan bir şey bana kalırsa.

Technopat dışındaki bağlantıları koymak yasak. Instagram, Steam gibi vesaire. Asıl sorulması gereken soru bu. Koyulan bu sert kurallar 15 yıl öncesinden kalma. Belki adam arkadaş çekmek için yazıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı