Neden İnsanlar Fazla Kilolulara Karşı Ön Yargılı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gençler arasında bahsedildiği gibi insanların olumsuz yönleri direkt şekilde ifade edilir alaycı tavırla. Çevren büyüdükçe ve olgunlaştıkça bu tip ithamlarla karşılaşman öncelikle azalır ve karşılaşsan dahi bu seni etkilemez. İkinci söylemek istediğim şey neden kilolusundan çok kendi sağlığın için zayıflamayı neden düşünmüyor ve çabalamıyorsun? Gençsin ve kilo vermen çok hızlı olur. Biraz yediğini kıs ve hareketlenmeye başla zayıfladığını göreceksin. Eğer yaşın 25in altındaysa sıradan bir insan gibi spor yaparak zayıflaman şart değil. Yaşın ilerledikçe zayıflaman daha da zor hale gelecek. Elini çabuk tutmalısın. Hemen kendini fast foodtan uzaklaştır. Kolayı pepsiyi bir kenara bırak ve onun yerine su, soda veya ayran gibi doğru içeceklere yönel. Vücudunu terbiye etmeyi öğren ve söz sahibi ol. Hadi bakalım.

Bende kendimi bildim bileli kiloluyum. Eğer bu kilo konusuna takılı kalırsan seninle daha çok uğraşırlar belli bir yaşa kadar. Kendinle barışık ol. Bir beni yemedin diyen arkadaşına cidden poğaça kesmiyor ver bakayım bi ısırık de :D Kendinle barışık olduğunu gördükleri zaman uğraşmayı bırakırlar zaten, bırakmasalar bile onların dediklerini hakaret değilde şaka olarak algılamaya başlarsın. Hatta uğraşırsan onları da birer şişman yapabilirsin :) Kilo almam lazım diyen birine az bana uy dedim bir ayda iki kilo aldırdım. Tek sorun benden fazla yemeye başladı para yetiştiremiyo yemeğe. Küfür edip duruyo bana :D
Hahahaah

Başkalarını dış görünüşe göre değerlendiren insanlar olgunlaşmamıştır. Lisede bunların sayıca çok olması olağan ama işin kötü tarafı sözde "yetişkin" insanlarda da görülebiliyor. Sen onların sataşmalarına aldırmazsan çoğu dalga geçmeyi bırakır diye düşünüyorum.

Yalnız aşırı kiloluysan bu bir sağlık problemi. Buna dikkat etmen gerekir.

Biz de bir arkadaşa kilolu diye takılırdık. Sonuç mide ameliyatı.

Aşırı yoğun ve stresli bir dönemimde 3 haneli kilolara ramak kalmışken benzer tepkileri alıyordum. Lisede başlamıştım kilo almaya. Yüksek lisansın sonunda göbeğimin üzerinde bozuk para sayabiliyordum. Hem de ayaktayken :D . İnsanları hiç takmadım bu konuda. Cidden acımasız tepkiler gelebiliyordu. Ancak burada sağlık kriteri de mevcut. Evden bakkala giderken nefesim kesiliyordu. 14 Şubat 2013 tarihinde yüksek lisans tez sunumumun çıkışında kilo vermeye karar vermiş ve 6 ayda 30 kilo vermiştim. O zaman o tıkanmalar, terlemeler gitti, beraberinde göbekte bozuk para sayabilme yeteneği de gitti. Şimdi yine biraz fazlam var.
Aşırı kilo dalga geçilecek bir kusur değil ancak önemli bir sağlık problemidir. İnsanların ne dediğine takılarak kendinizi üzmeyin ama şunu bilin, vücudunuz hiç memnun değil. Boyunuz ve kemik yapınız ile uyumlu bir kiloya gelin. Kalbinizi, karaciğerinizi zorlamayın.

Selam kardeşim.
Senin yaşlarında iken benim de kaderim aynıydı malesef. Arkadaşlarım bana "ayı" diye hitap ediyordu. Sosyal hayatım ve ilişkilerim yok denecek kadar kötüydü, bütün günümü MMORPG oyunlar ile geçiriyordum. Abur cuburlar benim öğünüm olmuştu artık. Sonra bedenim ile ilgili radikal kararlar aldım. Spora başladığımda (bodyfitness) boyum 1.70 ve kilom 105'di. Aradan yıllar geçti ve şu anda bana lakap takanların hayalini kurduğu bir vücuda sahibim. Eski dönemlerimle dalga geçip şimdi ise "kaç ayda senin gibi olurum?" diyenlere "OLAMAZSIN" diyip geçiyorum. Üniversitede, açıldığımda beni kilolarımdan dolayı reddeden kız şimdi kendi ayaklarıyla kapıma geldi. Yapman gereken tek şey kafanda kurgulayıp uygulamaya geçirmek olsun. Yemek kültürünü bilmiyorum ancak abur cuburlara veda etmek zorunda kalacaksın. Antrenman yapmaya başlayacaksın. Miden açlıktan guruldayacak. Sevdiğin şeyleri görünce yiyemeyeceksin. Evde takılmak antrenmanlardan daha cazip gelecek. Yılmayıp bunları kendin için yaptığının farkında olursan başaramaman için bir sebep kalmayacak ortada. İntikam soğuk yenir, yılacak duruma geldiğinde bunu düşün ve kaldığın yerden devam et. Kimse senden daha üstün veya değerli değil. Hayatının kalan bölümünde başarılar dilerim. Sevgiler.

1 dirhem et 1000 ayıp örter derlermiş :)

Bende çok fit değilim. Üniversite yaşantımda tek yaşıyordum. Her gün hazır yemek, pizza yiyordum. Sonra kan değerlerim kötüleşti. Sağlıklı yemekleri yemeye çalışıyorum.

Eğer kendini biraz kötü hissediyorsan kan testi yaptırıp değerlerine baktır. Zaten değerlerin kötüyse doktor kontrolünde kilo vermen istenecektir.

Bu arada canını hiç sıkma. Kilo, alınır verilir. Önemli olan insanın karakteridir. Öğrenim hayatında başarılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı