Neden insanlar imzayı siler?

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, Sosyal´de pek yakınma konusu açmam lakin az önce karşılaştığım şey aşırı sinirimi bozdu. Birkaç gün önce bir fotoğraf çektim, bir kedi yavrusu fotoğrafı. O fotoğrafı çekebilmek için kedinin güvenini kazanıp ona yaklaşabilmem, güzel bir şekilde kendisinin durmasını beklemem gerekti. Ardından Photoshop üzerinden renk ayarlaması, arkadaki gereksiz detaylara blur ekleme gibi işlemler yaptım yani uzun lafın kısası emek harcadım! Ben bu fotoğrafın sol altına oldukça küçük bir şekilde imzamı ekledim ve kendi Instagram hesabımda paylaştım. Bugün ailemden biri fark etmiş dediler X kişisini tanıyor musun? Dedim hayır, neden ki kim o? Senin fotoğrafını paylaşmış dediler. Gittim hesaba baktım fotoğrafımı paylaşmış, bunda bir sakınca kendim adına görmezken sol alttaki o küçük imzamı yani fotoğrafın benim tarafımdan çekildiğini belirten imzamı kaldırdığını fark ettim. Neden yani neden? Ben o kadar emek harcarken sen niye gidip keserek o imzayı kaldırıp paylaşma hissiyatı duyuyorsun. Sana zararı ne? Çok küçük bir şey gibi gelebilir lakin ben bu işi hobi amaçlı yaptığımdan harcadığım emeğin miktarı acemi olmamdan da kaynaklı olarak daha fazla ve ağırıma gidiyor. Küçük bir yazıyı niye kaldırırsın ki dursun yani.
Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Bu küçük ve basit derdimi, ki ne kadar dert sayılır orası da tartışılır, paylaşmak ve içimi dökmek istedim. İlgili foto ve paylaşım altta:
İlgili kişinin paylaşımı:
hırgız.jpg

Fotoğrafımın paylaştığım hali:
kedijik.png

Merhaba, sosyal´de pek yakınma konusu açmam lakin az önce karşılaştığım şey aşırı sinirimi bozdu. Birkaç gün önce bir fotoğraf çektim, bir kedi yavrusu fotoğrafı. O fotoğrafı çekebilmek için kedinin güvenini kazanıp ona yaklaşabilmem, güzel bir şekilde kendisinin durmasını beklemem gerekti. Ardından Photoshop üzerinden renk ayarlaması, arkadaki gereksiz detaylara blur ekleme gibi işlemler yaptım yani uzun lafın kısası emek harcadım! Ben bu fotoğrafın sol altına oldukça küçük bir şekilde imzamı ekledim ve kendi Instagram hesabımda paylaştım. Bugün ailemden biri fark etmiş dediler X kişisini tanıyor musun? Dedim hayır, neden ki kim o? Senin fotoğrafını paylaşmış dediler. Gittim hesaba baktım fotoğrafımı paylaşmış, bunda bir sakınca kendim adına görmezken sol alttaki o küçük imzamı yani fotoğrafın benim tarafımdan çekildiğini belirten imzamı kaldırdığını fark ettim. Neden yani neden? Ben o kadar emek harcarken sen niye gidip keserek o imzayı kaldırıp paylaşma hissiyatı duyuyorsun. Sana zararı ne? Çok küçük bir şey gibi gelebilir lakin ben bu işi hobi amaçlı yaptığımdan harcadığım emeğin miktarı acemi olmamdan da kaynaklı olarak daha fazla ve ağırıma gidiyor. Küçük bir yazıyı niye kaldırırsın ki dursun yani.
Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Bu küçük ve basit derdimi, ki ne kadar dert sayılır orası da tartışılır, paylaşmak ve içimi dökmek istedim. İlgili fotoğraf ve paylaşım altta:
Eki Görüntüle 1077433
Eki Görüntüle 1077435

Adaletsizlik, haksızlık. Övgü almak için yapıyorlar ama siz çekmişsiniz bu fotoğrafı. Arkadaşa söyleyin ve kaldırsın bence.

Adaletsizlik, haksızlık. Övgü almak için yapıyorlar ama siz çekmişsiniz bu fotoğrafı. Arkadaşa söyleyin ve kaldırsın bence.
Açıkçası uğraşmak istemiyorum zira ülkemizde manipülasyon yeteneği çokça kullanıldığından haksız duruma düşerek kendimi de rezil etmek istemem.

Merhaba, Sosyal´de pek yakınma konusu açmam lakin az önce karşılaştığım şey aşırı sinirimi bozdu. Birkaç gün önce bir fotoğraf çektim, bir kedi yavrusu fotoğrafı. O fotoğrafı çekebilmek için kedinin güvenini kazanıp ona yaklaşabilmem, güzel bir şekilde kendisinin durmasını beklemem gerekti. Ardından Photoshop üzerinden renk ayarlaması, arkadaki gereksiz detaylara blur ekleme gibi işlemler yaptım yani uzun lafın kısası emek harcadım! Ben bu fotoğrafın sol altına oldukça küçük bir şekilde imzamı ekledim ve kendi Instagram hesabımda paylaştım. Bugün ailemden biri fark etmiş dediler X kişisini tanıyor musun? Dedim hayır, neden ki kim o? Senin fotoğrafını paylaşmış dediler. Gittim hesaba baktım fotoğrafımı paylaşmış, bunda bir sakınca kendim adına görmezken sol alttaki o küçük imzamı yani fotoğrafın benim tarafımdan çekildiğini belirten imzamı kaldırdığını fark ettim. Neden yani neden? Ben o kadar emek harcarken sen niye gidip keserek o imzayı kaldırıp paylaşma hissiyatı duyuyorsun. Sana zararı ne? Çok küçük bir şey gibi gelebilir lakin ben bu işi hobi amaçlı yaptığımdan harcadığım emeğin miktarı acemi olmamdan da kaynaklı olarak daha fazla ve ağırıma gidiyor. Küçük bir yazıyı niye kaldırırsın ki dursun yani.
Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Bu küçük ve basit derdimi, ki ne kadar dert sayılır orası da tartışılır, paylaşmak ve içimi dökmek istedim. İlgili foto ve paylaşım altta:
Eki Görüntüle 1077433
Eki Görüntüle 1077435
Böyle bir şey yaptığına göre bu konuda bilgisi yok. Korkutma amaçlı DM'den ikinizin paylaşma saatlerini, orijinal fotoğrafını ve imzanın olduğunu belirt. Bunun bir suç olduğunu fotoğrafı kaldırmazsa onu şikayet edeceğini söyle.

Gözü korkar bir daha yapamaz. Hem piyasadan bir tane daha emek hırsızı silinmiş olur.

Geri
Yukarı