Neden İObit ürünleri olumsuz yorumlanıyor?

cantus

Hectopat
Yaklaşık 1,5-2 senedir İObit yazılımlarını kullanıyorum ve hiçbir sorun ile karşılaşmadım. ADC için bilgisayarın kayıt defteri girdilerini sildiği ve bu yüzden mavi ekran aldıklarını okudum dün forumlarda. Ben ADC'yi bilgisayar yavaşladığında ya da bir şeyler ters gittiğinde indirip, taratıp düzeltiyorum ve daha sonra siliyorum. Driver Booster hakkında da yanliş driveri yükleyip sistemin çokmesine neden oluyor diye yazmışlar ben bir sorun ile karşilaşmadım.

Merak ettiğim neden bu İObit yazılımları sevilmiyor, neden önerilmiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç driver güncelledim ondan sonra bilgisayarda bir şeylerin ters gittiğini sezdim.

1 saat evvel önce açtığın konudan aldım, bence bir düşün istersen.

1 saat evvel önce açtığın konudan aldım, bence bir düşün istersen.
Haha :D ne yapacağız o zaman bütün driverleri kaldırıp tekrar mı kurmak gerekiyor?

Hiçbirine gerek yok, CCleaner da dahil. Windows'un gereksiz dosyaları temizleyen kendi programı var ondan başkası kullanılmamalı.
Ben yine de CCleaner kullanıyorum çünkü Windows'un kendi çöp dosya temizleme özelliği Chrome, Firefox gibi tarayıcıların önbelleklerini silemiyor. O yüzden kullanıyorum fakat kayıt defteri temizliği yapan hiçbir programı tavsiye etmiyorum. Çünkü gereksiz diye önemli bir kayıt defteri girdisini silip Windows'u bozabiliyor.

Konuya gelecek olursak; ilk olarak sistemde bazı zararlı kodlar çalıştırabiliyor. Sürücü bulucu programların istisnasız hepsi sistemi mahvediyor. Çoğunda virüs var, olmayanlar da saçma sapan sürücüler kuruyor.
ASC'yi de yukarıda yazdığım sebepten dolayı tavsiye etmiyorum. Sistemdeki önemli bileşenleri bozabiliyor.
IObit Uninstaller'dan çok fazla şikayetçi olan olmasa da yine de tavsiye etmiyorum.
Başka bir forumda bir arkadaş IObit yazılımları kullanırken bir anda bilgisayarına saçma sapan programlar yüklenmeye başlamış. Siliyormuş ancak bir süre sonra tekrar yüklenmeye başlıyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı