Neden istediklerimiz olmaz?

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İsyan etmediğimi belirtmek isterim. "Şükredin" yazıp klavyesini yoracak arkadaşlar bu zahmette bulunmasın. Bu tamamen bu ülkede ki ezilmiş çocukların bastırılmaya çalışılan sözleridir...

Ben takım tutmam, parti tutmam.
Ama; tuttuğunuz takım şampiyon olmaz, seçtiğiniz parti iktidar olmaz, sevdiğiniz kadın/erkek sizin olmaz, paranız olmaz, olmaz ile bitireceğim bütün olmazları yazsam yetmez.

Ama bu söz her şeyi açıklıyor; "İstediğiniz çoğu şey olmaz..." Ünlü bir filozof, bilim insanı, aydın çağdaş, sanatçı sözü değil bu. Ezilmiş çocuklar olan bizlerin sözü. Ben yazdım az önce... Ama biliyor musunuz? Halk nezdinde bir değerimiz olmadığı için hiç bir sözümüz isteğimiz hayalimiz hak ettiği değeri görmüyor!

Yazdıklarımı yanlış yorumlayanlar olacak biliyorum. Bu ülkede hayata tutunabilmek için "kötü" olmak mı gerekiyor? Ben soğudum ve soğumaya da devam ediyorum insanlardan... Artık kadını erkeği nefret ediyorum çoğunluğundan, ama saygımı yitirmedim, milletime küsmedim, vatanımı terk etmedim, lakin ben 'biz' kavramını temsil ettiğime inanarak belirtiyorum ki, bizim hiç bir değerimiz yok.

Hep biz ölüyoruz ya! Askerde, sokakta, orada, burada, siyasi kavgalarda, maç kavgasında, "neye baktın lan" diye saçma bir kavgada. Bitiyoruz günden güne. Neşemiz azalıyor, umudumuz tükeniyor, bildiğim her şey bilmediğim gibi oluyor.

İnsan değil miyiz biz? Arabamız evimiz paramız olmadığı için mi saygı görmüyoruz? Sevilmiyoruz? Özlenmiyoruz?
"Hocam! Bunlar olmadan da hepsi olabilir ama" diyenler olabilir. Zaten de öyle, ama anlatmak istediğim yazmak istediklerimden daha farklı.

Ben yoruldum. Darıldım. Küstüm.
Yaşama hevesim kalmadı, umudum kalmadı, özgüvenim kalmadı, sevgim saygım var biraz o da kediye köpeğe diğer canlılara, "insan" olmayı becerememiş "insan"lara sevgim saygım kalmadı. Bıktım ulan gösterişinizden, sahte gülüşlerinizden, menfaatiniz için insan satmanızdan, tek gecelik ilişkilerinizden, lüks arabanızdan, lüks evlerinizden, yatlarınızdan, katlarınızdan, evlerinizden, dairelerinizden, görgüsüz kızlarınızdan, erkeklerinizden, kendinizi bizden üstün görmenizden bıktım ulan!

Ne desem, ne desen haklısın. Adam denen birşey kalmadı artık.
Cinsiyetçilik,soytarılık,hainlik ve tabii ki küçücük çocuğa bile zinâ yapan bir milletiz biz.
Hiçbir zaman adam olamayız.

Ok,yaydan çıktı.

Sıkışınca küfür etmeler,ve tabii ki ağır kelimeler. Bıktım. Aynı duyguları paylaştığımızdan çok mutluyum.

Bende artık küfürü bırakacağım.
Kötü işleri de tabii ki.
Ve bundan sonra tek işim,
Technopat ve tabii ki Bilgisayar. :matrix:

Hayattaki umudunu yitirme can dostum.:like::like::like::like::like:(y)(y)(y)(y)

Cinsiyetçilik,soytarılık,hainlik ve tabii ki küçücük çocuğa bile zinâ yapan bir milletiz biz.

Ok,yaydan çıktı.

Sıkışınca küfür etmeler,ve tabii ki ağır kelimeler. Bıktım. Aynı duyguları paylaştığımızdan çok mutluyum.

Kötü işleri de tabii ki.

Ben serebral palsili kız kardeşimi nasıl okula götürceğimi soruyorum kendine "bu adam olmayanlar bu kıza ne yapacak?" diye. İnsan büyüdükçe nelerin olduğunu anlıyor ve dünyanın ne kadar boş olduğunu.

Not: Kız kardeşimin durumu çok ağır değil en hafiflerinden birisi.

Son düzenleme:
Hiç sorma gitsin. Ya kabullenip ara sıra isyan ederek bu hayat geçip gidecek böyle ya da hayatımızı değiştiren bir adım atacağız ki o da bi boka benzemez kesin de işte böyle gidecek hayat. Ola ki hayatımızı iyi yönde değiştiren mutlu eden istediklerimizin olduğu hayatı bir gün yaşar mıyız meçhul. Ben de sıkıldım nedense hem de çok. Yapmacık insanlardan kendimden hayatımdaki iyi gitmeyen şeylerden bunaldim.

Hiç sorma gitsin. Ya kabullenip ara sıra isyan ederek bu hayat geçip gidecek böyle ya da hayatımızı değiştiren bir adım atacağız ki o da bi boka benzemez kesin de işte böyle gidecek hayat. Ola ki hayatımızı iyi yönde değiştiren mutlu eden istediklerimizin olduğu hayatı bir gün yaşar mıyız meçhul. Ben de sıkıldım nedense hem de çok. Yapmacık insanlardan kendimden hayatımdaki iyi gitmeyen şeylerden bunaldim.
Ağabey, mümkünse küfür etmeyelim. Edecek isen de sansür koy.
Ayrıca,yazım kurallarına da özen gösterelim. (y)(y)(y)(y):like:

Arabam, evim ve param var yine doyuma ulasmadim ben.
Bence hedeflerinizi yüksek tutmayin, ben elimdekilerle yetindikce mutluyum mesela :)

Zira insanoglu acgözlüdür, evin daha iyisini, paranin fazlasini ve arabanin daha lüksünü ister.

"Şükredin" yazıp klavyesini yoracak arkadaşlar bu zahmette bulunmasın.

Kisacasi sükredin :)

Arabam, evim ve param var yine doyuma ulasmadim ben.
Bence hedeflerinizi yüksek tutmayin, ben elimdekilerle yetindikce mutluyum mesela :)

Zira insanoglu acgözlüdür, evin daha iyisini, paranin fazlasini ve arabanin daha lüksünü ister.

Kisacasi sükredin :)
Yazdığım yazı anlaşılır olmamış herhâlde. Sağlık olsun. Şükretmeli insan, en aşağıda ki neye şükretmeli? Müslüman'ım lakin "şükret" deyip yardımı bağışı mazlumu sahipsiz bırakanlardan bahsediyorum bunda. Maddi durumu olmayan eli ayağı kolu olmayana "şükredin" diyen şarlatanlara...

Ok,yaydan çıktı.

Kötü işleri de tabii ki.

Gözlerinden öperim Yusuf. Senin gibi düşünse ya gençler keşke, çoğunluğunun hayatı bitmiş dar sokaklarda. Kapitalizm nerede aşırı etkinse çevresindekileri vuruyor.

İkiyüzlülük, gösteriş, riya, zulüm, acı, kan, nefret.
Ben bunlarla iç içeyim. Düşün ne kadar bunalmışım...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı