Neden Kaspersky?

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Dün başımdan geçen bir olayı anlatayım. Hatta anlatmama gerek yok Uds. Dangerousobject. Multi. Generic. nasıl silinir? şu konuya bakabilirsiniz. Yine de özet geçeyim. İnternetten korsan oyun indirmiştim. Tam kuracakken PC kilitlenmişti. En son gördüğüm şey görev yöneticisinde Kaspersky'nin çok fazla güç tükettiği idi. Virüs olduğundan şüphelendim. Ve buradan gördüğüm yoruma dayanarak PC'yi kapatmadım. Yaklaşık yarım saat sonra dosyanın virüs olduğunu anladım. Kaspersky virüsü engellemişti. O an çok mutlu oldum. Kaspersky olmasa şu an o virüs bilgisayarımda olacaktı. Sözün özü dostlar bundan sonra ölümüne Kaspersky'ciyim. Yaşa Kaspersky!

Gördüğüm yorum şuydu: Böyle bir durumda Kaspersky virüs ile savaşır. Virüsün yayılmasını önlemek için PC'yi kilitler. Kilitlenme anında paniğe kapılıp sakın bilgisayarı kapatmayın. Bu daha fazla zarar verecektir(?). Sakın siz de böyle bir durumda bilgisayarı kapatmayın.

Arkadaşlar çok etkilendim gerçekten. Üstelik ücretsiz versiyonunu kullanıyordum. Son sözüm şudur: Kaspersky candır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlamıyla savaşır diye ifade ettiğimi hatırlamıyorum fakat bahsettiğiniz olay @acv hocanın da dediği gibi advanced disinfection için geçerli. Yani zararlı aktif haldeyse, geçmeye çalışıyorsa (runtime diyelim daha iyi anlaşılır) bu teknoloji onun temizlik aşamasında devreye giriyor. Onun dışında normal scantime tespitte devreye giren bir özellik değil. Ama sistemi işlem bitene kadar zombiye çeviriyor, başka şeyler yapamıyorsun orası ayrı :D

Büyük ihtimalle kaynak tüketimi yükseldiğinde düzenli tarama işlemi yapıyordur arkada.

Tam anlamıyla savaşır diye ifade ettiğimi hatırlamıyorum fakat bahsettiğiniz olay @acv hocanın da dediği gibi advanced disinfection için geçerli. Yani zararlı aktif haldeyse, geçmeye çalışıyorsa (runtime diyelim daha iyi anlaşılır) bu teknoloji onun temizlik aşamasında devreye giriyor. Onun dışında normal scantime tespitte devreye giren bir özellik değil. Ama sistemi işlem bitene kadar zombiye çeviriyor, başka şeyler yapamıyorsun orası ayrı :D

Büyük ihtimalle kaynak tüketimi yükseldiğinde düzenli tarama işlemi yapıyordur arkada.
Hocam tam hatırlamadığım için (?) koydum. Buna benzer bir şey idi.

Geri
Yukarı