Neden Kaspersky?

Şınu söyleyeyim: kendi yaptığım uygulamada sırf ip adresi ile alakalı bir takım kod bulunduğu için bütün projeyi karantinaya aldı.

Ne zaman virüs veya güvenlikle alakalı bir konu görsem cevap olarak neredeyse herkes Kaspersky ile taratın yazmış oluyor. Başka antivirüs programı falan mı yok veya Kaspersky önermeniz için para falan mı ödüyor? Belki Kaspersky bulamayacak fakat Bitdefender, ESET veya Malwarebytes bulacak. Nereden geliyor bu güven anlamadım ve yanlış anlaşılmayım kimseye herhangi bir laf atmıyorum veya Kaspersky'ı kötülemiyorum gayet iyi bir antivirüs fakat sadece Kaspersky varmış gibi davranılıyor, yakındığım kısım burası. Ayrıca Kaspersky hakkında bilmediğim bir şey de olabilir, en iyi antivirüs olabilir sadece sebebini merak ediyorum.

Kaspersky abartmıyorum bilgisayara bulaşan Trojan virüsünü tespit ettiğinde 3 saniye içinde siliyor :D

2., 3.,4..... gibi lanları 1. varken neden önerecekler? Sen kullanabiliyorken Tofaşa mı binersin Lamborgini'ye mi?
En çok kullanılan ve sağlam AV olduğu için önereni çok. Saçma sapan her şeye zararlı, zararlıya zararsız diyen yazılımları niye önerelim?

Komik bahanelerin hiçbiri gerçek sebebi değil. Pek zeki arkadaşlar konuyu okumadan cevap veriyor çünkü. Konu sahibinin derdi neymiş, sorun bir virüsten mi kaynaklanıyormuş hiçbirinin umurunda değil. Mesaj kasma yolunda tercih ettikleri AV en popüler olan Kaspersky olduğu için muhakkak her konuda adını görüyorsun, yoksa bu kadar göze batmayacak.

Sırf bir antivirüsü seviyorsunuz diye diğer antivirüsleri kötü göstermenin bir yararı yok. Ayrıca her Trojan farklıdır. Kimisi güçlü, kimisi güçsüzdür. Yani Kasperksy Trojanı silmişti, bunu silmişti, karantinaya aldı falan demenin yararı yok. Sadece fanboyluk. Başka birşey değil.

Çünkü yanlışlıkla bir linke tıkladım ve beni kurtardı:
1617349324665.png

1617349374475.png

Not: Daha çok sebebi var kullanılmasının ama ben kendimden örnek verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı