Neden konularımın hiçbirine yardım edilmiyor?

Asriege

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kendisi yüzünden aynı konudan 3-4 sefer açmışımdır ve doğru düzgün hiç kimse yardım etmiyor. Eden oluyor mu oluyor çok nadir olsa da Allah razı olsun fakat görünürlüğü artırmam için ne yapmam gerekiyor ya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardım edebileceğim konulara yazdim, bir tanesine daha sonra sabah bilgisayara geçince yazacağım.

Konuların daha önceden karsima çıkmadığı icin yazmadım, yoksa sizin bu süreçte yapabileceğiniz fazla bir şey yok, sadece "one cikar" butonunu kullanabilirsiniz.

Sosyal'de zaten genelde teknik konulara az cevap gelir, genelde sohbet konuları rağbet görür. Bu da normal bir durum bana kalırsa. Bir sorunun cevabini herkesin bilmesi beklenemez, herkesin teknik bilgisinin olduğu bölüm ayridir, kimisi sirf muhabbet ortamı icin gelmiştir yani :) Yoksa sohbet konuları cosarken sizin konularınıza cevap gelmemesi sizinle ilgili degil :D

Bu arada konu acmadan once sorunuzu ozetleyerek Google'a yazarsanız belki konu açıp daha cevap gelmesini beklemeden sorunuzu çözersiniz.

Çoğu zaman bir şeyi bilsem bile bildiğimin doğru olup olmadığını bilmiyorum, belki yazacağım cevap çözüm olabilir fakat yanlış bilgilendirme cezası alırım korkusu ile yazmıyorum ve konudan çıkıyorum, belki sizin konunuza denk gelmiş fakat bu yüzden yazmamış olabilirim.

Bir de konu sahibi sorunu hakkında açıklayıcı bilgi vermez ise o konuya da yazmıyorum çünkü daha sorunu anlamıyorum.

Bir de konu sahibi sorunu hakkında açıklayıcı bilgi vermez ise o konuya da yazmıyorum çünkü daha sorunu anlamıyorum.

Bu davranış bende de var ve buna sebep sorumsuzluk da ne yazık ki her zaman mevcut. Daha az önce cevap bekleyen konulara bakarken ekran kartıyla ilgili açılmış bir başlık gördüm. Sorunu yazmış ama ekran kartı hakkında biraz bilgi bile vermemiş. Önce "Ekran kartınızın modeli nedir?" diye sormayı düşündüm, sonra gereksiz buldum.

Bu durum şuna benziyor; şahıs markete girer, "bir sigara verir misin?" diyerek satıcının "hangisinden?" diye sormasını bekler. Bir ara esnaflık yaptığımdan bunu fazlasıyla yaşadım.

Neyse, konu dışına çıktığım için özür diler, başlık sahibini de tenzih ederim.

Vallahi her soruma cevap alıyorum. Ya da size tavsiyem; diğer konulara bakıp tecrübeli bulduğun sosyal sakinlerini konunda etiketleyebilirsin. Bazen kalabalık konu oluyor yetişemiyorlar. Ama bu forumda elbet cevap buluyorum ama öyle ama böyle. Teşekkürler technopat.net <3

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı