Ryzen 5 5500 3060 Ti sistemde Valorant'ta FPS 40'lara kadar düşüyor

wosvos72

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba,
Oyun SSD'ye kurulu ekran kartımı geçen yaz değiştirdim eskiden 1050 Ti vardı ve 200-300 FPS arasındaydı. Son zamanlarda FPS'im 100-160 arasıydı. Bugün 40'lara kadar düşüyor. Sabitte de 80-90 arası gidiyor. Ayarları düşürsem de arttırsam da çok fark etmiyor.

1714057096301.png

Acaba yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,
Oyun SSD'ye kurulu ekran kartımı geçen yaz değiştirdim eskiden 1050 Ti vardı ve 200-300 FPS arasındaydı. Son zamanlarda FPS'im 100-160 arasıydı. Bugün 40'lara kadar düşüyor. Sabitte de 80-90 arası gidiyor. Ayarları düşürsem de arttırsam da çok fark etmiyor.

Eki Görüntüle 2178391

Acaba yardımcı olabilir misiniz?

Garip olacak ama işlemci ısısı, ekran kartı ısısı ve RAM kullanımını kontrol et.

Maç içerisinde görev yöneticisinden ekran kartına bak maç içerisinde. Isı değerlerini gözlemle, ekran kartı sabit 3060 ti mı dikkat et. Benzeri sorun yaşamıştım meğersem kart yanmış arada rx580 arada Intel HD graphics di 😅. Isı değerlerini paylaşmanı bekliyorum 👀.

Garip olacak ama işlemci ısısı, ekran kartı ısısı ve RAM kullanımını kontrol et.

Ayrı hava soğutmam var bu yüzden işlemci 60 dereceyi pek geçmiyor. Ekran kartı da genelde o civarlarda şu an 56 derece.

Maç içerisinde Görev Yöneticisi'nden ekran kartına bak maç içerisinde. Isı değerlerini gözlemle, ekran kartı sabit 3060 Ti mı dikkat et. Benzeri sorun yaşamıştım meğerse kart yanmış arada RX580 arada Intel HD Graphics'di 😅. Isı değerlerini paylaşmanı bekliyorum 👀.

Yukarıda eklediğim değerlerde.

Maç içerisinde Görev Yöneticisi'nden ekran kartına bak maç içerisinde. Isı değerlerini gözlemle, ekran kartı sabit 3060 Ti mı dikkat et. Benzeri sorun yaşamıştım meğerse kart yanmış arada RX580 arada Intel HD Graphics'di 😅. Isı değerlerini paylaşmanı bekliyorum 👀.

Görev Yöneticisi ile bileşen kullanımı ısısı kontrol edilmez. MSI Afterburner kullanın.

Görev Yöneticisi ile bileşen kullanımı ısısı kontrol edilmez. MSI Afterburner kullanın.
Isı için görev yöneticisi demedim efendim. Hem MSI Afterburner bazı kullanıcılara performans düşüşü sağlıyor 🤔. Ekran kartı kontrolü için önerdim.

Güncel kurulu aslında.

Hw monitör kullanıyorum.
Bilgisayar bilginiz varsa DDU ile driver silip tekrar kurun yoksa mala anlatırcasına rehberim vardı ama sildim :c

Isı için Görev Yöneticisi demedim efendim. Hem MSI Afterburner bazı kullanıcılara performans düşüşü sağlıyor 🤔. Ekran kartı kontrolü için önerdim.

Bilgisayar bilginiz varsa DDU ile driver silip tekrar kurun yoksa mala anlatırcasına rehberim vardı ama sildim: C

Onu da daha önce denemiştim diye hatırlıyorum. Bilgim biraz var fakat sorunun neden kaynaklandığını çözemiyorum. Vizelerim geçtikten sonra bir format atacağım. O zaman ne gibi bir etkisi olacak onu görmek istiyorum.

Bu sistemde FPS'in bu kadar düşmesini algılayamıyorum.

Onu da daha önce denemiştim diye hatırlıyorum. Bilgim biraz var fakat sorunun neden kaynaklandığını çözemiyorum. Vizelerim geçtikten sonra bir format atacağım. O zaman ne gibi bir etkisi olacak onu görmek istiyorum.

Bir adam vardı YT de linki bulamıyorum YouTube'a erişimim yok şu anlık fakat ekran kartını 100% kullanma diye video aratırsanız çıkar o işlemleri yapın yüksek ihtimalle düzelir.

Geri
Yukarı