Neden küçük çocuklarla dalga geçiliyor?

Durduk yere dalga geçiliyor değil, çarpıtmayın. Davranışları ve hareketleri en önemli etken. 20 yaşında adam da aynı hareketleri yapsa onunla da dalga geçerim.

Çarpıtıldığını göremedim? Oyun oynarken lobiye bile girince yaş soruyorlar. Söylediğim anda atıyorlardı. Valorant'ta rakibin konumunu söylediğimde bile hakaret ediliyordu sırf yaştan dolayı. Ne çarpıtmasından bahsediyorsun? Gayet de doğru bu.

Bu konuda genelleme yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama onlar genelde sokak çocukları oluyor.

Şımarma, cıvıma gibi çocukça hareketlerin yapılmasında önemli olan ailesinden aldığı terbiye ve büyüme ortamıdır. Sokaktaki şımaran çocuklarla, evdeki şımaran çocuklar arasında bir fark yok.

Çarpıtıldığını göremedim? Oyun oynarken lobiye bile girince yaş soruyorlar. Söylediğim anda atıyorlardı. Valorant'ta rakibin konumunu söylediğimde bile hakaret ediliyordu sırf yaştan dolayı. Ne çarpıtmasından bahsediyorsun? Gayet de doğru bu.

Aynen öyle. Dalga geçilmekten korktuğum için mikrofon açmadığımı hatırlıyorum.

Siz de haklısınız ama bence o yaştaki çocukların kendi yaşıtları ile oynamalarını daha doğru buluyorum.

YouTube'da "TurboX ve Izoly" tanıtan veletleri görünce üzülüyorum. Yorumlara baktığım zaman "Onlar PC almamış kıskanç insanlar" dediklerinde sinirleniyorum. Hepsi harbi velet.

(Donanım ile uğraşıyorum. PC montajı yapabilirim.)

Soyut düşünce ve üst biliş yetilerin gelişimi yeni başlar ergenlikte. Bundan dolayı ve hormonlardaki yoğun artışlardan ötürü düşünceleri dengesizdir, mantıksız kararlar verebilirler ve ihtimalleri hesaplamada güçlük yaşarlar, hata yaparlar çoğunlukla. Yani düşünsel ve eylemsel olarak dalgalanmalar yaşarlar. Bunu tecrübe edebilmiş çoğu insan da yapısına bağlı olarak dalga geçer, ciddiye almaz.

Kendisine yapılanın aynısını yapıyorlar. Hareket, davranış falan bahane. Çocuktan çocukça hareket beklenir zaten. 11-12 yaşında bir çocuktan kimse olgun hareket beklemez.

Bende 14 yaşındayım öyle tuhaf davranışlarım(saçma davranışlarım) yok.
Ekstradan şunları yapmamakta olgunluk sayılabilir "Tik-Tok kullanmamak","Pubg oynamamak(bağıra bağıra, küfür ederek)","dizilerde gördüğünüz(çukur vb.) hareketleri yapmamak)" denebilir.

Son düzenleme:
Maalesef aynı şey bana da yapılıyor. 12 yaşımda olmama rağmen yazılımla ilgileniyorum ve önyargılar beni çok üzüyor.
Aslında yazılımla ilgilenmek olgunluk göstergesi değil bence. Linç geliyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı