Neden küfür ederiz?

bebekproYT

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzatmayacağım. Bana göre her şey aileden ve çevreden gelir. Bir düşünün yani mesela kuzusunuz ailenize göre ağır küfürleri bile bilmiyorsunuz ama okulda ise hiç duymadığınız küfürler edip duruyorlar, ne yaparsınız? Küfür edersiniz ailenize sorarsınız "Anne ... ne demek?" sonra bunu anlarsın. Eğer PC oynuyorsan bayağı fazla. Her serverda illaki bulunur küfür edenler. Siz de edersiniz. Doğru mu söylüyorum yoksa yanlış mı? Yanıltın beni. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanım yerine göre gerekli bile bence. Anlatımı güçlendirebiliyor, duyguları daha gerçekçi yansıtabiliyor. Abartı küfür kullanımına karşıyım. Ama bence kullanılmalı.

Bir küfür duyduğunda onun küfür olduğunu algılamayıp anne babana anlamını soran bir kişi muhtemelen ilokula gidiyordur. Aslında bu toplumumuzu bozuyor, nasıl mı? Küfürleri duya duya artık insan bu tür şeyleri normal karşılıyor ve zina, çıplaklık normal gibi geliyor. Bu tür şeylerin daha da büyüyüp nerelere gidebileceğini yazmama gerek yok herhalde. Yapacak bir şey yok.

Etrafımdaki herkesin küfür etmesine karşı ben kullanmıyorum. Kişilik meselesi deyip çekiliyorum.

Doğru söylüyorsun ancak benim fikrime göre etrafında küfür edenler olduğu sürece senin de etkilenmemen %70 gibi bir şey...
Tabii ki bu benim fikrim herkese göre değişir.

insanoğlu kendini ifade edemeyince.
Acizleşip küfre başvurur.
Küfür = Acziyet ve zayıflığın tavan yaptığı zamanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı