Herkes neden küfür kullanıyor?

Ne alaka aile terbiyesi ile bunun? Ben ailemin yanında küfür etmem arkadaşlarımın yanında ederim. İnsanlara böyle tanı koymamalısınız.

Aile terbiyesi öyle bir şey değil. Önce git bir öğren aile terbiyesi ne demek. Adam diyor ki ailesinden ne gördüyse onu uyguluyor. Ne alaka ailenin yanında küfür etmemen ile? Ayrıca soruya gelecek olursak hawli sanıyorlar. Şakasına edildiği sürece takmam. Bir de şu var ki şakasına anneme bacıma küfür edilirse orada bir durarım. Ağır küfürler olmadığı sürece sorun yok bence.

Bu durum direkt olarak eğitim ile alakalı mesela eğitim seviyesi daha yüksek bir semtte yaşayıp eğitim seviyesi çok kötü bir okula giderseniz aradaki farkı çok rahat görebilirsiniz.

Küfür insanın savunmasız kaldığı durumlarda kendini üste çıkartma olayı nedeniyle vardır. Hoş değildir özellikle yakınlara edilen küfürler hiç hoş değildir.

Bu arada illa aile de değil. Benim bir arkadaşım vardı ilkokulda onunla takıla takıla küfürbaz olmuştum. Sonradan düzelttim kendimi.

Aile terbiyesi ile alakalı. Çocuk nasıl büyürse onu yapmaya daha yatkın oluyor. Bu aralar iyice arttı sınıf grubunda çocuklar nokta yerine küfür kullanıyor. İyi ki böyle değilim.
İlk cümleniz görecelidir.

Örnek vermek gerekirse ben kedim küfürbaz insanımdır ama ailemde hiçbir küfür eden kişi yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı