Neden LoL'de sürekli kaybedilir?

Hocam sen oyuna yeni başlamışsın benim ilk zamanlarım gibisin aynı😂
Hocam bol bol video izle. Karakterlerin mantığını öğrenmeye çalış. Nasus stack kasarak late Game'de güçlenen bir karakter. Darius ise oyunun her safhasında güçlü bir karakter. Oyun başında Nasus'la dariyi kesemezsin bu yüzden safe oynayıp sadece stack kasman lazım. Belli bir yerden sonra o dari seni kesemeyecek zaten sen onu keseceksin. O noktayı anlamak için bol bol oynaman lazım. Nasus'un potansiyelini bilmen lazım. YouTube'da sevdiğin Hero'ların oynayış videolarını izle.

Hocam geç cevap veriyorum ama mesela ölmemeye çalışıyorum ama bu sefer de stack konusunda geri kalıyorum adam 2 lvl fark atıyor.

Oyun bilgisi LoL'de bence kabiliyetten daha çok öneme sahip. Counter pick, karakterlerin erken, orta ve geç oyunda takımına sağladığı avantajlar, item farkları ve takım içi uyum çok farklı yerlere taşıyor. Maalesef LoL öyle 3-5 maçta anlaşılabilecek kadar basit bir yapıya sahip değil. Bu dediğimiz bilgilerde zamanla oyunlarda farklı kombinasyonları görerek ve rehber videolar izleyerek gelişiyor. Tamamen minyon kes, adam kes öne geç mantığı ile işlemiyor. Bazen kesmeyeceğiniz 1-2 minyon bile farklı koşullarda doğru hamleler ile ön plana geçirebiliyor. Bazen yapacağınız bir takım hamleler ile 15 skor geride olduğunuz maçta öne geçiriyor. Tavsiye olarak Youtube üzerinden Lynx Çerez kanalını izleyebilirsin. Hem eğlenceli hem gerçekten öğretici videoları bulunuyor.

Oyun bilgisi LoL'de bence kabiliyetten daha çok öneme sahip. Counter pick, karakterlerin erken, orta ve geç oyunda takımına sağladığı avantajlar, item farkları ve takım içi uyum çok farklı yerlere taşıyor. Maalesef LoL öyle 3-5 maçta anlaşılabilecek kadar basit bir yapıya sahip değil. Bu dediğimiz bilgilerde zamanla oyunlarda farklı kombinasyonları görerek ve rehber videolar izleyerek gelişiyor. Tamamen minyon kes, adam kes öne geç mantığı ile işlemiyor. Bazen kesmeyeceğiniz 1-2 minyon bile farklı koşullarda doğru hamleler ile ön plana geçirebiliyor. Bazen yapacağınız bir takım hamleler ile 15 skor geride olduğunuz maçta öne geçiriyor. Tavsiye olarak YouTube üzerinden lynx çerez kanalını izleyebilirsin. Hem eğlenceli hem gerçekten öğretici videoları bulunuyor.

Hocam arıyorum öğretici videoları ama sadece mekanik öğreten rehberler var bildiğim şeyleri öğretiyorlar ileri düzey öğreten bir rehber videosu bulamadım.

Mesela rünleri nasıl almam gerektiğini karşımdaki Hero'ya göre hangi itemler çıkmam gerektiğini kapsamlıca en ileri düzeyi anlatacak bir rehber mükemmel olurdu.

Son düzenleme:
Hocam arıyorum öğretici videoları ama sadece mekanik öğreten rehberler var bildiğim şeyleri öğretiyorlar ileri düzey öğreten bir rehber videosu bulamadım.

Mesela rünleri nasıl almam gerektiğini karşımdaki Hero'ya göre hangi itemler çıkmam gerektiğini kapsamlıca en ileri düzeyi anlatacak bir rehber mükemmel olurdu.
Bunlar tamamen oyunda geçirdiğin ve bulunduğun eşleşmelerden edinilebilecek tecrübeyle olacak şeyler. Rehber anlatımlarında bunlara değinilse de genelde çok giriş düzeyde anlatılmıyor maalesef. Lynx Çerez kanalının sevdiğim noktası da bu oluyor benim için. Duruma göre nerede ne item çıkabileceğini o anki maç üzerinden sebebiyle açıklıyor. En önemlisi koridor aşamasında, tflerde, ileri oyunda vb. bir çok konuda anlık olarak nereye nasıl hamlelerin daha avantajlı olduğunu sebebiyle açıklıyor. Liglere göre yapılan bariz hataları profesyonel maçlara göre anlatıyor. Elbette ki 2-3 videoda veya 3-5 maçta bir profesyonel seviyesine ulaşamayacağınız bir gerçek olsa da kendi yaptığınız hataları görmenizi ve ona göre kendinizi düzeltmenizi sağlıyor. Şahsen konuşmak gerekirse koridor aşamasında koridor dondurmayı bile bilmeyen ben sayesinde hangi dakikada hangi minyon tipi gelebileceğini ve bu minyonlar ile olası pick ile neler yapabileceğimi düşünüp ona göre oynamaya başladım. İzlemeye başladığımda bronz ligdeyken şu anda altın ligde takılıyorum. Elbette yüksek bir lig değil fakat bu kanal sayesinde 2-3 ayda oyunumu geliştirip buralara gelebildim.

Geri
Yukarı