LoL'de sürekli kaybediyorum

kralonur1417

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar dediğim gibi aram da girsem lose geliyor, arena modu girsem de. Ne yapmalıyım? Normal maçlarda bot feed atıyor ya da ormancı anlamadıgım bir şekilde devamlı ölüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayacağın oyunlarının %45'i ne yaparsan yap kaybedeceğin oyunlar, %50'si ise işini düzgün yaparsan kazanabileceğin oyunlar %5'i ise senin taşıman gereken oyunlar. Eğer düzgün bir oyuncuysan uzun vadede kazandığın oyunlar kaybettiğin oyunlardan fazla olmaya başlar. Eğer her seferinde kaybediyorsan demek ki senin oynadığın şampiyonlarda, oyun tarzında, aldığın itemlerde ya da takım arkadaşlarınla iletişiminde sıkıntı var.

Oyunda garip bir eşleştirme sistemi var, yapacak bir şey yok. Benim düşünceme göre oyuncuları, sürekli oyunu oynamaya itmek için özellikle kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Şu şekilde örnek verebilirim: Art arda kazandığınızı düşünün ve o arada da takımınıza kötü oynayan, olduğu ligde stuck kalan birisi geliyor ve o oyunu kaybediyorsunuz. Bir kişi yüzünden oyunu kaybettik şeklinde söylemlere girer ve tekrar bir el daha atarsınız. Böyle böyle döngüye girer ve bir bakmışsınız ki oyunda saatleriniz geçmiş. Benim verebileceğim öneri, oyuna çok bağlanmadan oynamanız yönünde olur ve kendinize bir tane arkadaş bulabilirsiniz. Arkadaşınızla oyun oynarsınız.

Oyunda garip bir eşleştirme sistemi var, yapacak bir şey yok. Benim düşünceme göre oyuncuları, sürekli oyunu oynamaya itmek için özellikle kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Şu şekilde örnek verebilirim: Art arda kazandığınızı düşünün ve o arada da takımınıza kötü oynayan, olduğu ligde stuck kalan birisi geliyor ve o oyunu kaybediyorsunuz. Bir kişi yüzünden oyunu kaybettik şeklinde söylemlere girer ve tekrar bir el daha atarsınız. Böyle böyle döngüye girer ve bir bakmışsınız ki oyunda saatleriniz geçmiş. Benim verebileceğim öneri, oyuna çok bağlanmadan oynamanız yönünde olur ve kendinize bir tane arkadaş bulabilirsiniz. Arkadaşınızla oyun oynarsınız.

Hocam bayağı bu senaryo oluyor ama genelde ben üst koridor oynarken hep alt koridor bu eyleme yöneliyor ya da ormancı aşırı kötü oluyor ne yapacağım bilmiyorum. Oynadığım karakter Nasus bu arada.

@kralonur1417 gelen takım kötüyse de pek yapacak bir şey maalesef yok. Oyun tamamıyla takım oyunu üzerine kurulu ve takımın kötü olması, oyunu kaybettirme olasılığını arttırıyor. Her oyunu kazanacaksınız diye bir şey yok, yeri gelince kaybettiğiniz oyunlar da olacak. Benim verebileceğim tavsiye şu yönde olur ki Katarina tarzında şampiyonları oynamanız yönünde olur. Nasus'un erken oyun aşaması oldukça güçsüz ve oyunun ileri aşamalarına gelene kadar da genelde de takım, rakip takımı oldukça beslemiş oluyor. Her ne kadar kasmış olsan da Nasus birazcık işlevsiz kalıyor. Katarina gibi şampiyonlarla atacağınız roamlarla hem kendiniz kasılabilirsiniz hem de takım arkadaşlarınızın kasılmasına yardımcı olabilirsiniz.

@kralonur1417 gelen takım kötüyse de pek yapacak bir şey maalesef yok. Oyun tamamıyla takım oyunu üzerine kurulu ve takımın kötü olması, oyunu kaybettirme olasılığını arttırıyor. Her oyunu kazanacaksınız diye bir şey yok, yeri gelince kaybettiğiniz oyunlar da olacak. Benim verebileceğim tavsiye şu yönde olur ki Katarina tarzında şampiyonları oynamanız yönünde olur. Nasus'un erken oyun aşaması oldukça güçsüz ve oyunun ileri aşamalarına gelene kadar da genelde de takım, rakip takımı oldukça beslemiş oluyor. Her ne kadar kasmış olsan da Nasus birazcık işlevsiz kalıyor. Katarina gibi şampiyonlarla atacağınız roamlarla hem kendiniz kasılabilirsiniz hem de takım arkadaşlarınızın kasılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Mekanik karakterleri oynama konusunda problemler yaşıyorum mekanik uygulayayım derken feed atıyorum birçok maçta yani karakterlerin mekaniği oyunda ustalaşmanın önündeki engel gibi görünüyor. Ben LoL'ü ilk başladığımda MMORPG gibi oynardım o alışkanlığın getirdiği kötü durumlar devam ediyor.

Hocam bence insanların düşük eloda kalma sebebi e sporcular gibi her karakteri oynamaya çalışmaları. Bence ilk önce güçlü bir Hero'yu mainleyip OTP olmalısın. Ben eskiden Sett OTP idim Dia 2'ye ve Master'a çıktım. Sonra aylarca Sylas oynayıp Grandmaster'e çıktım. 1 milyon Sett, 700k Sylas'la anca çıkabildim başka Hero oynayamam. Sana da OTP olmanı öneriyorum. Şimdi de Viktor oynamaya başladım sonraki sezon Challenger'e Viktor'la denemeye çalışacağım. Yüzbinlerce ustalık puanı kasmadığım sürece iyi oynayamıyorum bu da benim oynayış tarzım 2 karakter.

Geri
Yukarı