Neden piyasada 970m Laptop Yok?

LoL oynuyorsanız ismimi verebilirim ordan danışabilirsiniz. Telefon vermeyi pek sevmem. Utanılacak bir şey değil ise buradan açıklayabilirsiniz.

Benim cihazım Asus X550JK. Özellikleri;

İşlemci : İ5- 4200H 2.8 GHZ.
Bellek : 12 GB 1600MHZ RAM.
Ekran kartı : GTX 850M 2 GB DDR3.
Sabit disk : 500 GB HDD + 120 GB SSD.
2 yıllık cihazdır.
Ekran boyutu : 15.6inç
Bu cihazı verip üzerine 1500TL ücret ödeyeceğim.

Monster Tulpar T7 v2.6.1 özellikleri;

İşlemci : İ7-4710MQ 2.5 GHZ 4 core.
Bellek : 20GB RAM.
Ekran kartı : GTX 970M 3 GB.
Sabit disk : 1 TB 7200 RPM + 250 GB SSD.
2 yıllık cihazdır.
Ekran boyutu : 17.3inç
CD ROM takılı değil. O kısım boş ama CD ROM'un kendisi duruyor.
Bu cihazı alacağım. Böyle bir alışverişe yorumunuz nedir?

Son düzenleme:
Benim cihazım Asus X550JK. Özellikleri;

İ5- 4200H 2.8 GHZ.
12 GB 1600MHZ RAM.
GTX 850M 2 GB DDR3.
500 GB HDD + 120 GB SSD.
2 yıllık cihazdır.

Bu cihazı verip üzerine 1500TL ücret ödeyeceğim.

Monster Tulpar T7 v2.6.1 özellikleri;

İ7-4710MQ 2.8 GHZ 4 core.
20GB RAM.
GTX 970M 3 GB.
1 TB 7200 RPM + 250 GB SSD.
2 yıllık cihazdır.
CD ROM takılı değil o kısım boş ama CD ROM'un kendisi duruyor.
Bu cihazı alacağım. Böyle bir alışverişe yorumunuz nedir?
Arada en az 30FPS kadar fark var. Değer bence. Oynayacağınız oyunlar LoL, Minecraft gibi biraz daha internet odaklı ise gerek yok pek. Ama illaki laptop almak zorunda değilseniz ben size masaüstü öneriyorum. Bu arada hemen cevap vermeyin ki iyice bir araştırın belki GTX 1050-1050 Ti bilgisayar çıkar karşınıza da onu alırsınız.

Arada en az 30FPS kadar fark var. Değer bence. Oynayacağınız oyunlar LoL, Minecraft gibi biraz daha internet odaklı ise gerek yok pek. Ama illaki laptop almak zorunda değilseniz ben size masaüstü öneriyorum. Bu arada hemen cevap vermeyin ki iyice bir araştırın belki GTX 1050-1050 Ti bilgisayar çıkar karşınıza da onu alırsınız.

Öğrenci olduğum için masaüstü cihaz şimdilik işimi görmez. Oynadığım oyunlar Call Of Duty İnfinite Warfire, Watch Dogs 2, Battllefield 1 gibi yüksek grafikli oyunlar. Size özelliklerini söylediğim Monster cihazın ikinci el piyasası 4.200TL den aşağıya bulamadım. Bu karşıma çıkan cihaz 3250TL piyasasının altında bir fiyat. Şuan cihazımı daha satamadığım için ve diğer Monster cihazında satılma ihtimali olduğundan mantıklı bir karar vermem gerekiyor.

Karşı tarafın şartı bu yani. Benim cihazım ve üzerine 1500TL. Ben 1300TL teklif ettim ama malesef kabul etmedi. 1500TL de sabit kaldı.

Öğrenci olduğum için masaüstü cihaz şimdilik işimi görmez. Oynadığım oyunlar Call Of Duty İnfinite Warfire, Watch Dogs 2, Battllefield 1 gibi yüksek grafikli oyunlar. Size özelliklerini söylediğim Monster cihazın ikinci el piyasası 4.200TL den aşağıya bulamadım. Bu karşıma çıkan cihaz 3250TL piyasasının altında bir fiyat. Şuan cihazımı daha satamadığım için ve diğer Monster cihazında satılma ihtimali olduğundan mantıklı bir karar vermem gerekiyor.
Daha ucuza GTX 970M bulunmuyorsa alınabilir sanırım. İyi bir fiyata denk geliyor gibi. Bu konuda araştırın cihazınız kaç TL değer eder diye. Eğer 1750TL üzerinde bir değeri var ise satın. Mesela 1900TL ederse üzerine 1350TL ekleyip alın.

Daha ucuza GTX 970M bulunmuyorsa alınabilir sanırım. İyi bir fiyata denk geliyor gibi. Bu konuda araştırın cihazınız kaç TL değer eder diye. Eğer 1750TL üzerinde bir değeri var ise satın. Mesela 1900TL ederse üzerine 1350TL ekleyip alın.

Tamamdır. Teşekkür ederim. GTX 970M, GTX 1050 den daha iyi değil mi? GTX 1050Tİ bir tık daha iyi GTX 970M den. Ama GTX 970M, GTX 1050 den daha performanslı sanırım.

Bu cihazda ekran kartı GTX 1050 notebook ekran kartı sıralamasında 73. sırada. GTX 970M 43. sırada.
Sıralamayı kim yapmış ? Öyle bir şey yok aralarındaki fark fiyat farkına değmez 5 FPS ya vardır ya yoktur.

NotebookCheck sitesinin verilerine bakıyorsanız o sıralamada 970M ve 1050 arasında 6 FPS fark var ve FPS fark olan araya 30 adet GPU sığmaz o sıralama farklı bir şekilde işliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı