Neden Redmi Almamalısınız?

Bir de ekstra olarak telefon LDAC destekli gösteriliyor. Fakat geliştirici seçeneklerine gelip LDAC açtığında Bluetooth çöküyor kapanıyor, yeniden başlatman gerekiyor.

Hem s serisi de dahil bütün One UI cihazlarının animasyonları tablet, telefon stabil değil arada 120'den 60a 30'a düşüyor.
Xiaomi'de nasıl bilmiyorum.
S23 Ultra kullanıyorum adaptif Yenileme hızı dışında hiç FPS düşüşü görmedim. PUBG'de 60 FOS altını bike görmedim HD grafiklerde.

Babamın kullandığı Redmi 8 telefon şuanda dayanılmayacak kadar kasıyor, hatta Google'a girince Google hata verip kapanıyor. Klavyesi bazen ortaya çıkmıyor, kaydırma yaparken telefon 30Hz'den bile daha kasıyor gibi oluyor, Wi-Fi adam gibi çalışmıyor ve kendi kendine kopuyor hatta bazen internet hızı 10'da bire kadar düşübiliyor telefonunda. Zaten hafızası da az olduğundan uygulama da yükleyemiyor. Yani size şunu söyleyeyim: Bir telefona güncelleme gelmiyorsa o telefon artık kullanılmaz. MIUI 12.5 veya 13 yüklü içerisinde(tam bilmiyorum) buna rağmen telefon öldü artık. Bu ay yenisini alacak Allah izin verirse.

Size tavsiyem Android alacaksanız Samsung almanız. Orta-üst segment arası alırsanız işinizi yıllarca görür. "Ben Redmi alayım, custom ROM atarım." derseniz olabilir ancak diğer türlü ben de konu sahibiyle aynı düşünceye sahibim.

Xiaomi'de nasıl bilmiyorum.
Bildirim paneli 120Hz modunda 30 FPS çalışıyor 60 Hz modunda 60 FPS çalışıyor. Modele göre değişebilir bu. Benim kullandığım EU ROM kaynaklı sanırım.

Arkadaşlar ben 2019'dan beri Redmi Note 7 kullanıyorum. Bataryasi olmese daha devam ederdim. Yavastan kasmaya basladi. Costum ROM yukledim. Canavar gibi. Asagi yukari A34 ile yakin performansta. Kendime M14 aldim. Note 7 stock hali ile yakin performanslari var. Batarya kamera ve yazilim omru disinda hiç fark yok.

Ekran ayarları kısmı değişik mi sizde?
Daha fazla ayar yapılabiliyor mu?

Evet hocam yeşil, kırmızı ve mavi renk dengesi ayarlanabiliyor. Ekran yenileme hızında 60, 120 ve adaptif yenileme seçeneği var. Redmi telefonda da normalde de bayağı seçenek var.

@Silinen üye ve @NipponChemiConKYCap hocalarım gerilim çıkarmaya gerek yok aramızda anlaşırız

Hocam yazılım önemli bir faktör, yazılım dandik olduğu için işlemci güçlü de olsa telefonda sorunlar, buglar ve performans düşüşü ve optimizasyon sorunları olabiliyor.

Tam berbat degil ama katiliyorum arayuz konusuna.

Ama soyle soyleyeyim MIUI'den One UI'ye gectim. Oyle aman aman bir fark yok bence.

Benim işimi redmi görüyor. Ben de biliyorum samsung daha iyi ama para diye birşey var
biliyorsunuz değil mi? Aynı paraya samsung varda biz mi almadık?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…