Neden Ryzen tercih etmeliyiz?

Bence işlemci tarafında İntel ile AMD arasında fazla fark yok.

*Marka olarak bahsediyorum, modelleri katmadım

Hayır, AMD genelde oyuncular tarafından oyunlarda daha iyi performans verdiği için tercih edilir, İntel ise genel performans anlamında daha iyidir (yakın performanslı işlemciler için).

Apple Intel ise Samsung AMD'dir. Sebebi şu: Ryzen'ın Intel'den daha iyi olan işlemcileri Intel'den daha ucuza satılıyor. Bu olay bir yerden tanıdık geliyor. :D IPhone'den daha iyi olan ve ondan 2 kat daha ucuza satılan Samsung s serisi gibi değil mi?

Ekstra olarak hangi seri olduğuda önemli mesela eğer Intel Pentium'la Ryzen 9 7900 kıyaslarsanız Ryzen daha iyi olur.

Bomboş konu. Teknolojiyi vasat marka kıyası seviyesine indireceksek işimiz var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır, AMD genelde oyuncular tarafından oyunlarda daha iyi performans verdiği için tercih edilir, İntel ise genel performans anlamında daha iyidir (yakın performanslı işlemciler için).
intelin son çıkarttığı dahili grafik kartı ve en iyisi olan intel tarafında yani iris xe vega 7den daha düşük performans veriyor sen düşün dahili grafik kartlarında ryzen üstünlüğünü

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sen dolusunu aç da görelim o zaman

Intel'in son çıkarttığı dahili grafik kartı ve en iyisi olan Intel tarafında yani Iris Xe Vega 7'den daha düşük performans veriyor sen düşün dahili grafik kartlarında Ryzen üstünlüğünü.

Sen dolusunu aç da görelim o zaman.

Konuyu işlemci diye açıp ekran kartı örneği niye veriyorsunuz ki 😂

Intel bana göre daha uzun ömürlü ve daha performanslı sıcaklıkları hesaba katmıyorum bile. Bir türlü AMD GPU ve cpularına ısınamadım paran varsa zaten Intel ve NVIDIA kombosu her zaman bir adım öndedir.

Bence işlemci tarafında İntel ile AMD arasında fazla fark yok.

*Marka olarak bahsediyorum, modelleri katmadım
Örnek mi istiyorsun al örnek ryzen 5500u i5 1235udan daha iyi çoklu işleme performansına sahip ondan 2 3 bin tl daha ucuz

Konuyu işlemci diye açıp ekran kartı örneği niye veriyorsunuz ki 😂
Çünkü o dahili grafik kartlarını amd ve intel üretiyor ayrıca üst tarafta işlemci örneğide verdim

AMD ve NVIDIA yarışta bile değil NVIDIA teknoloji ve güç olarak çok üstün, çoğu karşılaştırmada da görebilirsiniz. Daha iyi olan şey daha pahalıdır.

Intel bana göre daha uzun ömürlü ve daha performanslı sıcaklıkları hesaba katmıyorum bile. Bir türlü AMD GPU ve cpularına ısınamadım paran varsa zaten Intel ve NVIDIA kombosu her zaman bir adım öndedir.
intelin başarısız olduğu taraf da giriş seviyesi işlemcileri celeron gibi bir çöp intele ait amd de böyle çöp bir işlemci ben hiç görmedim

Geri
Yukarı