Neden Ryzen tercih etmeliyiz?

Apple Intel ise Samsung AMD'dir. Sebebi şu: Ryzen'ın Intel'den daha iyi olan işlemcileri Intel'den daha ucuza satılıyor. Bu olay bir yerden tanıdık geliyor. :D IPhone'den daha iyi olan ve ondan 2 kat daha ucuza satılan Samsung s serisi gibi değil mi?

Tek cümlede Ryzen performans Intel kalite.

AMD ve NVIDIA yarışta bile değil NVIDIA teknoloji ve güç olarak çok üstün, çoğu karşılaştırmada da görebilirsiniz. Daha iyi olan şey daha pahalıdır.
NVIDIA ile ben amd yarışıyor falan mı dedim :D NVIDIA zaten ekran kartı üreten bunun hakkını vermiş bir firma

Bu konu sahibinin actigi eski konulara bakin, muhakeme yeteneginden yoksun.
Sen şu uhd 600 hd 4000den daha iyi diyen teknolojiyi bakkaldan öğrenen değil misin

Anlıyorum elinizde AMD var ve onun kötü olduğunu veya Intel'den daha az performans verdiğini düşünmek istemiyorsunuz ama, Ryzen 5 5600H ve Intel 11500h arasında bulunan farka bakmanız sizin için yeterli olur.

Anlıyorum elinizde AMD var ve onun kötü olduğunu veya Intel'den daha az performans verdiğini düşünmek istemiyorsunuz ama, Ryzen 5 5600H ve Intel 11500h arasında bulunan farka bakmanız sizin için yeterli olur.

Bilhassa elim de i5 var ama bunlar gerçekler Celeron gibi bir çöp üretiyorsa benim gözümde AMD'nin altındadır her şey üst seviye işlemciler değil

Bu konu sahibinin actigi eski konulara bakin, muhakeme yeteneginden yoksun.

Evet şimdi baktım hep bir sorgulama içinde gibi Ryzen oyun için kısa bir açıklama getirmek daha mantıklı olur.

Sen dolusunu aç da görelim o zaman.

İşlemcilerde kıyaslama soket ve mimariler bazında yapıldığı için markalar üzerine 10 paragraf yazı da yazsam bir anlamı yok.

Bugün AMD daha iyi seçenek sunar, yarın Intel. Masaüstünde AMD tercih eden biri, dizüstünde Intel'e yönelebilir. "Ryzen" gibi yalnızca AMD firmasının bir işlemci ailesini kapsayan isim hakkında ne yazabilirsin? Seneye geri Athlon ismine geri dönerlerse ne yapacaksın?

1705745523634.png

1705745535368.png

Fiyatları yakın olmasına rağmen Intel çok daha iyi performans veriyor.(Intel daha ucuz olmasına rağmen)

Geri
Yukarı