Neden Technopat Sosyal'de yazım kurallarına uymak zorundayız?

Arkadaşlar siteye ilk kaydolduğumda yazım kurallarına uymadığım için 1 saat mute yemiştim şimdi aklıma geldi o soru sormak istedim.
Tamam olur da bu kadar mı kardeş güzel üslub kullanıyorum saygılıyım sevgiliyim ama tüm cümlelerimi nokta büyüklü küçüklü yapıyorum,adam bir virgül koymadım diye 71 tane uyarım oluyor allahım ya çok iyi!

Yazım kurallarına uymak resmiyet ve düzen açısından önemli lakin bir eki yanlış yazdığı için veya noktalama işaretini koymadığı için ceza alan çok üye var bu saçmalık.

Tamam olur da bu kadar mı kardeş güzel üslub kullanıyorum saygılıyım sevgiliyim ama tüm cümlelerimi nokta büyüklü küçüklü yapıyorum,adam bir virgül koymadım diye 71 tane uyarım oluyor allahım ya çok iyi!

Ne yazıldığını, sosyal analiz yapmama gerek kalmadan anlayabildiğim yerlerden biri.
Bu sözüm artık geçerliliğini yitirdi gibi.

Nokta büyüklü küçüklü yapmak?
Adam virgül?
Kardeş güzel üslup kullanmak?

Cümleden sosyal analiz yaparak tahmin ettiğim anlam:
Tamam, olur da bu kadar mı kardeş? Güzel üslup kullanmama, saygılı olmama, sevgili olmama, cümlelerimi nokta ile bitirmeme ve büyük harflere dikkat etmeme rağmen bile 71 kez moderatörler tarafından uyarı aldım. Allah'ım çok iyi ya!

Karsilikli saygi, deger verdigini belirten ve anlisilabilir olalim diye var.
Kural olmaz ise düzen olmaz ve düzen olmayan bir ortamın kalitesi düşük olur.
Zaten su yazim kurallari olmasa kaliteli gozukmezdi forum. Yazim kurallari olmasa bir kere DA gibi olurdu. Bu forumu ayakta tutan yazim kurallari ve noktalama isaretleridir. Su an eskiye nazaran ortamin kalitesi dustu diyebilirim. O da kurallarin esnetildiginden kaynakli diye dusunuyorum. Hata yapan bir daha yapmaktan kacinmiyor. Benim gibi. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı