Neden ülkemizde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz veya hissediyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaymakamlığa gittim, afişler Arapça'ydı. Sosyal yardımlara gittiğimde bekleyenler dış görünüşte Araplara benziyordu fakat ne kadar Araplar bilmiyorum. O yüzden kendi düşen ağlamaz. Kişisel olarak kendinizi geliştirmeye bakın. Devran bir şekilde döner.

Kaymakamlığa gittim, afişler Arapça'ydı. Sosyal yardımlara gittiğimde bekleyenler dış görünüşte Araplara benziyordu fakat ne kadar Araplar bilmiyorum. O yüzden kendi düşen ağlamaz. Kişisel olarak kendinizi geliştirmeye bakın. Devran bir şekilde döner.

Pazar günü yazmışsınız şimdi okumak nasip oldu, dediğinizden anladığım şu; Türkiye ahâlisi Arapça'yı öğrenmeli.

Pazar günü yazmışsınız şimdi okumak nasip oldu, dediğinizden anladığım şu; Türkiye ahâlisi Arapça'yı öğrenmeli.
Sebep? Ben Türk' üm. Arap değilim. Hiçbir işime yaramayacak, bomboş bir dili neden öğreneyim? Anlaşılması gereken bu değil, anlaşılması gereken Türkçe afişler asılması gerekliliği. Her geçen gün bizi daha da araplaştırmaya çalışıyorlar. Ama dur diyen yok.

Afedersiniz ama benim babam "ahmak" (Arapça ilahi dinliyor Türkçe yok mu var ama günahmış)
Annem "cahil" (Yerde düşen arapça kağıt görse kuran sanıyor günah diyor)
Devlet din adı altında adeleti sağlıyor sonuç sıfır (Nerede hz ömer'in adeleti)
Bizim milletimize allah allah de yeter (Ya namaz kılan adamdan zarar gelirmi bakınız Tosun)

Çünkü ülkenin başına geçenlerin halka hizmet etmemesi halkın ülkenin başına geçen insanlara hizmet etmesinden dolayı el birliğiyle zengin ettik her birilerini. A'dan Z'ye her konuda yanlış siyasi politika izleyen kişilere sırf ağzında Allah kelimesi olduğu için inanan insanlar yüzünden bu haldeyiz. Diğer siyasi olayları anlatmayacağım bile Fetö,ergenekon,balyoz vs. Satılan fabrikalar özelleştirilen kurumlar Yunanistan'a satılan adalar. Suriye'ye bir gazla girip operasyonları tamamlamadan dönmeler anlık çözümler. Ülkede ki eğitim sisteminin çökmesi. Ülkede ceza almayan tecavüzcü,kadın katili insanlar ki (her bir kadın defalarca koruma talep etmesine rağmen). Yapılan hastanelerin köprülerin özelleştirilip zarar edilmesi zarar ettiysek halkımız için ettik denmesi.(sanki parası cebinden çıktı bizim paramızla bize hastane yapıp zarar ettik demesi gülünç). Bu ve benzeri sorunlar yüzünden halkın üzerine bindirilmiş vergiler. Tarımla uğraşan insanlara mazotu 5.60'dan yatı olanlara 1 TL'den verilmesi uyumaya devam edelim beyler uyutulmaya devam edelim ne yazık ki bunun sorumlusu hepimiziz. Irakta mazota 25 kuruş zam yapıldı diye halk ayaklandı. Fransa'da Macron emelilik yaşını uzatmaya çalıştı diye halk ayaklandı. Bizde adamın ineğine trafik cezası gönderiliyor adam devletin kestiği parmak acımaz diyor. İşte bu zihniyetten dolayı. Tabi bunların farkında olan kesim de var ama kurunun yanında yaş misali yanıyoruz. Eminim daha fazlasını gören yazanda olacak benim aklıma gelmeyen en azından hala bir şeylerin farkında olması güzel.

Son düzenleme:
Sebep? Ben Türk' üm. Arap değilim. Hiçbir işime yaramayacak, bomboş bir dili neden öğreneyim? Anlaşılması gereken bu değil, anlaşılması gereken Türkçe afişler asılması gerekliliği. Her geçen gün bizi daha da araplaştırmaya çalışıyorlar. Ama dur diyen yok.

Tamam senin hangi kategoride olduğunu anladım.

Hayır, öyle demedim. Madem fakirleşti Türkiye, sebepleri ortadadır. Bazı nedenler zaruri olsa da (Geçmişte yapılan hatalar sebebiyle) mülteciler gibi konular tamamen halkın suçudur. 2011 yılından beri kaç kere seçim oldu? Demek ki cahil insanların yaptıklarının bedellerini herkes ödüyor. O yüzden kendinizi geliştirin, sağa sola suç bulmak değiştirmiyor yaşananları. Devir elbet döner.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı