Neden Ümit Özdağ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ümit özdağ aslında olması gerekeni söylüyor yani ekstra yaptığı bir şey yok. Ne yazık ki iktidarı zaten es geçtim muhalefet ya da yeni adıyla 6'lı masa yapması gerekeni yapmadığı için bu adam tek başına bu kadar ses getirmeyi başarıyor.

İlk aklıma gelen ve videolarına en kolay erişebileceğim oydu.

Evet, evet hümanistlik doğru diyorsun. Sizin gibi tiplere karşı en hümanist benim var mıdır itirazın?

Önceki mesajlarıma göz atmadığın belli. Mültecilerin hepsinin ülkede kalmasını savunduğumu hatırlamıyorum. Defalarca AB ile paylaşılmalı dedim.
AB'de zaten kucağını açmıştı mültecileri ülkesine almak için.

Peki hükümet kendi mülteci yükünü nasıl AB'ye kabul ettirip paylaştırabilir?
Uluslararası hukuğa göre yapılması gereken paylaşmaktır. Fakat iktidar para kokusu aldığı için yanılmıyorsam 2024'e kadar finansal destek anlaşması yaptı. Eğer hükümet kararlı, omurgalı ve yumruğunu masaya vurabilecek kadar güçlü olsaydı AB ile şuan Ukraynalı mültecilere benzer bir şekilde paylaşılırdı.

Dediğiniz doğru, bende aynı konudan şüpheciyim ama CHP'nin neredeyse tamamını ele geçirmiş PKK yandaşları mı Zafer Partisindeki birkaç artık mı diye düşününce Zafer Partisi kesinlikle üste çıkıyor. Olabilecek en iyi seçenek değil ama elimizdeki en iyi seçenek. (AKP'yi hesaba katmıyorum bile, ona zaten oy vermeyi hiç düşünmüyorum.)

Git Cumhur'a ver. Bakış açının onlardan bir farkı yok. Ekonomi bozulmasa AKP'ye sempati besleyecektin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı