Neden Windows 11 güncellemesi alamıyorum?

kfrkan

Hectopat
Sistemimde güncellenmesi veya yükseltilmesi gereken ne var? Denetleyici ile baktığımda sadece Win11 çalıştıramaz diyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-06-28_132611.png
    resim_2021-06-28_132611.png
    156 KB · Görüntüleme: 155
Hocam birkaç gündür tartışılan çipsette TPM diye bir olay var fakat özel sistemler için bunun zorunluluğu kaldırılacakmış sanırım.

Bu arada yanlış bilgilendirmek istemem, özel sistemlerden kasıt burada tam olarak ne bilmiyorum. Benim laptop çipsetimde de TPM yok ama umarım zorunluluğu kalkar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlgili video, Technopat YouTube kanalında var :) Hemde daha 4 saat önceden.
Google uyarı veriyor riskli dosya diye, nasıl yaparım?

Hocam birkaç gündür tartışılan çipsette TPM diye bir olay var fakat özel sistemler için bunun zorunluluğu kaldırılacakmış sanırım.

Bu arada yanlış bilgilendirmek istemem, özel sistemlerden kasıt burada tam olarak ne bilmiyorum. Benim laptop çipsetimde de TPM yok ama umarım zorunluluğu kalkar.

Yukarıda attığım videodada var zaten o bilgi. Çoğu ülkede TPM yasak ve TPM veri toplama ile alakalı bir şey sanırım. Yani performansa ya da yeni nesil bir şey ile alakası yok. Keyiften getirmişler TPM'i.
Zaten videoyu izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.
Kaldırcaklar yani.
Google uyarı veriyor riskli dosya diye, nasıl yaparım?

Windows'dan tüm güvenlik ayarlarını kapatın?

Yukarıda attığım videodada var zaten o bilgi. Çoğu ülkede TPM yasak ve TPM veri toplama ile alakalı bir şey sanırım. Yani performansa ya da yeni nesil bir şey ile alakası yok. Keyiften getirmişler TPM'i.
Kaldırcaklar yani.
İşletim sistemiyle ilgili düzenlenecek çok şey olduğuna eminim, sistem gereksinimlerine de el atacaklardır illaki. Sonuç olarak güncel bir işletim sistemine bilgisayar kullanıcılarının büyük kısmı geçsin isterler güncellik ve kullanım açısından.

Şu an etrafta dolaşan geliştirici sürümü. Yani herkese yayınlanacak sürümde değişiklikler olacak. Microsoft aptal bir şirket değil. Donanım sattırmak için garip hareketler yaptığını da hiç görmedim. Zaten çoğu teknoloji haberi yapan site vb. değişeceğine dair makaleler var.

Kaldırcaklar yani.

Windows'dan tüm güvenlik ayarlarını kapatın?
Bir tek TPM olmuyor, onu da BIOS üzerinden açabiliyoruz sanırsam.
Ekran görüntüsü 2021-06-28 134438.jpg

Geri
Yukarı