Neden Windows OEM Key satın alıyoruz?

MESs¹¹

Kilopat
Yer
Fransa
Şimdi öncelikle sorum farklı. Korsan varken niye alıyorsunuz değil. Satın aldığımız dijital lisanslar oluyor iyi hoş fakat internette az biraz bakınca her versiyonun anahtarını dağıtan yüzlerce site var. Aldığınız satıcının o siteden alıp size vermediği ne malum? Yoksa bunu bile bile mi alıyorsunuz. Öyle bir şey varsa günahı ona diye. İnternetteki bir anahtarı denedim ve etkinleştirdi. Satın almaktan vazgeçtim böylece. Sorum bu. Bunu bilerek mi alıyorsunuz? Evet ise nedeni nedir? Görüşmek isterim.

Şimdi öncelikle sorum farklı. Korsan varken niye alıyorsunuz değil. Satın aldığımız dijital lisanslar oluyor iyi hoş fakat internette az biraz bakınca her versiyonun anahtarını dağıtan yüzlerce site var. Aldığınız satıcının o siteden alıp size vermediği ne malum? Yoksa bunu bile bile mi alıyorsunuz. Öyle bir şey varsa günahı ona diye. İnternetteki bir anahtarı denedim ve etkinleştirdi. Satın almaktan vazgeçtim böylece. Sorum bu. Bunu bilerek mi alıyorsunuz? Evet ise nedeni nedir? Görüşmek isterim.
Ben çokça kez aldım ve hiçbirisi Google’da yoktu. Tarayıcıda ararsanız olup olmadığı anlaşılır.

1000 TL param yoktu,daha ucuz olduğu için aldım riskin olduğunu biliyordum 2 tane ürün anahtarını 40 TL'ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam, ucuz olduğu için riski göze aldım en fazla 40 TL zararım olur diye düşündüm.

Crack yazılımları ile kendimizi riske atmıyoruz. Bizlere satılan kodları toplu olarak firmalar almış oluyor zamanında. Onlar da bizlere satıyor. Gönül isterdi ki bölgeye göre düzgün bir fiyatlandırma yapılsın ama umurlarında değil. Dolaylı yoldan hem parasını vermiş oluyorsunuz hem de kendinizi güvenceye alıyorsunuz.

Orijinal keyler 1200 TL ki bunu ancak şirketler satın alıyor (çoğunlukla). Ayrıca aralarında herhangi bir performans farkı yok. Bazen güncellemeler bir kaç saat daha geç geliyor diyorlar ama henüz ben karşılaşmadım açıkçası.

Çok sevgili Windows keşke ürünlerini ülkemizin ekonomik durumuna göre fiyatlandırıp sunsa da ilginç sitelere düşüp anahtar aramasak. Bu ülkede kaç kişi 1000 lira verip Windows 10 Pro anahtarı alabiliyor? Bilgisayar alacak paramız yok ki yanına bir bileşen parası olan 1000 lira daha ekleyip tam lisans alabilelim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı