Neden Windows OEM Key satın alıyoruz?

1000 TL param yoktu,daha ucuz olduğu için aldım riskin olduğunu biliyordum 2 tane ürün anahtarını 40 TL'ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam, ucuz olduğu için riski göze aldım en fazla 40 TL zararım olur diye düşündüm.
Sorum orijinal paket almanız değil. OEM bedava bulunurken internette neden 10-20 TL'ye aldığınız.
Orijinal keyler 1200 TL ki bunu ancak şirketler satın alıyor (çoğunlukla). Ayrıca aralarında herhangi bir performans farkı yok. Bazen güncellemeler bir kaç saat daha geç geliyor diyorlar ama henüz ben karşılaşmadım açıkçası.
.

Çok sevgili Windows keşke ürünlerini ülkemizin ekonomik durumuna göre fiyatlandırıp sunsa. Bu ülkede kaç kişi 1000 lira verip Windows 10 Pro anahtarı alabiliyor? Bilgisayar alacak paramız yok ki yanına bir bileşen parası olan 1000 lira daha ekleyip tam lisans alabilelim?

Sorum orijinal paket almanız değil. OEM bedava bulunurken internette neden 10-20 TL'ye aldığınız.

İşte ben de onu merak ediyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
10-20Tl'ye almamızın sebebi keyler çakışırsa muhattap alabilecek birisinin olması karşımızda. Ayrıca düşündüğünüz gibi internetten almıyorlar keyleri.

10-20Tl'ye almamızın sebebi keyler çakışırsa muhattap alabilecek birisinin olması karşımızda. Ayrıca düşündüğünüz gibi internetten almıyorlar keyleri.
Çakışırsa derken? Onu anlamadım. Olmaması mı? Eğer olmazsa yenisini verir diyorsan, internette bir sitedeki olmazsa diğerine bakıyorum o oluyor. İnternetten almıyorlarsa iyi ama ben arklarını bir türlü göremedim.

Aldığınız satıcının o siteden alıp size vermediği ne malum? Yoksa bunu bile bile mi alıyorsunuz. Öyle bir şey varsa günahı ona diye.
Ben tam da bu yüzden almıştım. Ayrıca muhatap da bulabiliyorsunuz sitelerin müşteri hizmetlerinden.

Geri
Yukarı