Xbox Neden Xbox tercih edilmeli?

KEREMHÜSEYİN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ram:16 GB , Ekran Kartı:RTX3050Tİ , İşlemci:İ7-11800
1.5 ay önce Series X almıştım, fakat Game Pass oyunları bitince konsolu açmaz oldum RDR2 almıştım onu oynuyorum sadece şu an. Farklı bir konsol almak istedim Switch oyunları beni pek içine çekemedi, PlayStation tarafına bakınca koluna aşık olsam da kolunun özelliklerini kullanan oyunlar kol gibi fiyata satılıyor, PS tarafında GTA 5 megaladon kart paketi 2100 TL gibi komik paraya satılırken Xbox 370 TL'den falan satıyor. Başka konsol almak istesem de oyun alamazsam yine TV'nin yanında duracağını biliyorum. Bir de şu satış meselesi var, duyunca şaşıracaklar illaki çikacaktır, büyük ihtimal tek ben kafaya takıyorum ama mesela Google'a girince önüme illaki konsol haberi, oyun haberi falan geliyor, işte PS 50 milyon sattı, Xbox 23'te kaldı gibi haberler görünce moralim bozuluyor, Starfield konsolda 30 FPS, redfall zaten Far Cry çakması şndşe oyun gibi duruyor vs canımı sıkıyor bir de hani ne bileyim az satılmış, ezilmiş bir konsol kullanmak huzursuzluk yaratıyor bende, bilmiyorum kafaya çok mu takıyorum. Beni bu düşüncelerden uzaklaştırmak veya fikrimi değiştirecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum, Xbox tarafında @Aspect15 hocam beni bilgilendirebilir diye düşünüyorum zamanında az akıl almadım kendisinden @Niko belıic hocamda Xbox tarafında yorum yapar diye düşünüyorum, sizlerde neden Xbox'ta kalmalıyım, veya neden farklı bir konsol almalıyım bunu yazarsanız mutlu olurum.

Sizlerde neden Xbox'ta kalmalıyım.

Bunu bütçenizi bildiğim için söyleyebiliyorum çünkü bütçeniz yok hocam Resident Evil 4 karşı tarafda 2100 lirayken yeni çıkacak excler 2000 liradan çıkıyorken Xbox'da RE4 800 lira indirimde 300'e düştü geçenlerde ve excler day One Game Pass bütçesi olmayan adam PS5 almamalı.

Bunu bütçenizi bildiğim için söyleyebiliyorum çünkü bütçeniz yok hocam Resident Evil 4 karşı tarafda 2100 lirayken yeni çıkacak excler 2000 liradan çıkıyorken Xbox'da RE4 800 lira indirimde 300'e düştü geçenlerde ve excler day One Game Pass bütçesi olmayan adam PS5 almamalı.

Yılda Max 2K'lık 2 bilemedin 3 oyun alabilirim bitince ne yapatım bilmiyorum.

PS 50 milyon sattı, Xbox 23'te kaldı gibi haberler görünce moralim bozuluyor.

Bu arada satış sayıları niye sizi ilgilendiriyor ki? Siz Xbox musunuz hocam? :D Sen sana verilecek oyuna ve kaç liraya verdiklerine bakacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye mi Xbox? Ee anlatayım hocam gel buyur çay kahve?

Ya Xbox'un şu yönünü seviyorum, adamlar oyuncularına değer veriyor anladın mı? Adamların mağaza fiyatları sabit adamlar sadece Xbox Game Pass'e zam yaptı. Mağaza fiyatları, oyun içi satın alımlar çok uygun fiyatlar.. Xbox 23 kalması sebebi, yani yıllardan beri PlayStation ismini duyurmuş bir marka exclusive olsun diğer oyunlar olsun Xbox çok geride kaldı. Bu demek değil ki Xbox kötü cart curt.

Adamlar exclusive oyunlarına ebesinin zamını yaptı o fiyat ne öyle? Çoğu insan exclusive tercih ediyor. Ben Xbox One S kullanıyorum, aklım neden Playstation 4 slim felan almadım diye düşündürüyor mu? Evet kardeşim düşündürüyor, mesela ben neden the last of us oynayamıyorum? Bilgisayardan oynuyorum, hala The Last of Us Part 2'yi bekliyorum. Neden? Adamlar güzel bir oyun yapmış, oyunlar konsolda daha erken çıkıyor. Bak mesela GTA 6, adamlar ilk konsolda çıkaracaklar.

Niye bilgisayar gavur icadı mı? Xbox mağazası fiyatları daha iyi, oyunları da eksiksiz yani eksiklik hissetmezsiniz. Adamlar neden Red Dead Redemption'u 160TL'ye verdiler? Neden GTA 5'i uygun fiyata veriyorlar? İşte bu yüzden Xbox.

Bu arada satış sayıları niye sizi ilgilendiriyor ki? Siz Xbox musunuz hocam :D sen sana verilecek oyuna ve kaç liraya verdiklerine bakacaksın.

İnanın bende bilmiyorum hocam en ufak şeyi kafaya takan adamım biraz dediğiniz doğru fakat hemen bende batarsa ne olacak algısı oluşuyor batacaklarmış gibi.

Series S ve PS5 yapabilirsin aslında güzel fiyata satabilip üzerine az ekleyebilirsen.
PS5 kutulu oyunda avantajlı yeni oyunları hemen alıp takas edebilirsin ama day One oyun vermiyor hiç ben sadece exc oyunları alıyorum mesela PS5 tarafına bir süre Xbox tarafında takılıp köşeden ufaktan para biriktirip yanına zamanla PS5 çekmen daha mantıklı zaten o zamana çoğu oyunuda üyelik sistemine eklenmiş olacaktır.

İnanın bende bilmiyorum hocam en ufak şeyi kafaya takan adamım biraz dediğiniz doğru fakat hemen bende batarsa ne olacak algısı oluşuyor batacaklarmış gibi.

Microsoft varken ne batması hocam 😂
3.parti firmaya dönerler muhtemelen CoD vs gibi oyunlar her platformda var zaten yakında Sea of Thieves falanda PS5 Nintendo gelirse şaşırmamak lazım.

Geri
Yukarı