Neden Xbox ve PlayStation taşınabilir konsol çıkartmıyorlar?

Sanmıyorum Switch şu anda 3.800 TL gibi bir şey en az onun gücünde bir laptop 6.000 TL falan.

Yapsalar bile ona özel birçok oyun yapmaları gerekecek ve bu da fiyatına yüksteltecek ve satışını çok düşürecek. Yani eğer bunu yapsalar en az 5.000 TL civarında olur ve zaten normal konsollar o fiyatta. 6.000 bile olabilir. Ve buan rağmen zarara geçebilirler. Bunun yerine bir yere gidecekseniz rahat taşınabilinsin diye Microsoft Xbox Series S'i çıkardı.

Piyasada zaten silikon kıtlığı var, firmaların yapacağı üretim miktarı belli bu kotayı zayıf/ucuz ürünlerle doldurmak yerine daha pahalı ürünlerle doldurmak istiyorlardır, yani satıp satamayacağı belli olmayan bir ürüne şu zamanda ne para ne vakit harcarlar. Steam Deck tutarsa peşinden onlarda çıkartabilir, ben özellikle Microsoft'un Steam Deck'i beklediğini düşünüyorum, eğer o tutarsa Game Pass ile benzer bir ürün çıkartabilirler.

Piyasada zaten silikon kıtlığı var, firmaların yapacağı üretim miktarı belli bu kotayı zayıf/ucuz ürünlerle doldurmak yerine daha pahalı ürünlerle doldurmak istiyorlardır, yani satıp satamayacağı belli olmayan bir ürüne şu zamanda ne para ne vakit harcarlar. Steam Deck tutarsa peşinden onlarda çıkartabilir, ben özellikle Microsoft'un Steam Deck'i beklediğini düşünüyorum, eğer o tutarsa Game Pass ile benzer bir ürün çıkartabilirler.

Bende öyle düşünmüyorum. Game Pass Ultimate varken ekstra bir el konsoluna gerek yok. Zaten Series S var.

Ne gereği var ki örnek vereyim insanlar otobüste yoluculuk yaparken kim taşınabilir konsol ile oyun oynar? Herkes Instagram veya TikTok, a girer.

Switch diye bir ürün var Türkiye gibi yerleri sayma Avrupa Amerika gibi yerlerde yaygın bu konsol ve sokaklarda metroda oynayan çok kişi var.
Switch şu an piyasayı domine etmişken girmek riskli belki Steam'ın yaptığı konsoldan sonra girmek isterler.

Yeni konular

Geri
Yukarı