Neden yabancı ülkelerde sadece döner biliniyor?

Türkiye konumundan yazarsan tabi öyle çıkar kardeşim. Rusya konumundan yazmamı sağlayan bir proxy kullandım. 4 resimden 3 tanesi döner.
Screenshot_20200822-233138_Chrome.jpg

"Beakleva"
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi bakla ile evin ne alakası var? Böyle reklamlara çok sinir oluyorum alakasız şeyleri birbirleriyle bağdaştırıyorlar.

Şimdi bakla ile evin ne alakası var? Böyle reklamlara çok sinir oluyorum alakasız şeyleri birbirleriyle bağdaştırıyorlar.
Videonun 1.5M izlenmesi var. Normal bir reklam olsaydı bu kadar olmazdı. Mesela ben canım sıkıldıkça bu adamın "beakleva" demesi için izliyorum. Ve orada bilinçaltıma o reklam giriyor. Taktik işte.

Neden Kore, Japonca, Amerika vb. ülkelerde sadece döner var ve tek kebap türü olarak döner biliniyor? Çok saçma yani kokoreç, midye gibi aşırı güzel lezzetlerimiz varken sadece döner gibi bir yemeğin bilinmesi.

Reklam yapmayı, kendi kültürümüzü pazarlamayı bilmiyoruz, daha kendi değerlerimize sahip çıkamıyoruz. Yoğurt, baklava gibi bir ton şey var. Yunan almış yoğurdu ''Greek Yogurt'' diye tanıtmış. Sen de öyle armut gibi bakmışsın. Döner'i bizden bildiklerine dua edin. :D

O ufacık Japonya adası Anadolu'nun yarısı büyüklüğünde coğrafyada ufak tefek derebeylikler olarak birbirlerini kesmişler durmuşlar, sanki dünyaya hükmetmişler gibi her türlü medya içeriğinde kültürleri övüle övüle bitirilmiyor (sevmediğimden değil) Sen kocaman coğrafyalara hükmetmişsin binbir çeşit değerin var birini tanıtamıyorsun. Bu beceriksizliktir. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı