Neden yalnızca oyun için bir işletim sistemi yok ?

bedirhan balaban

Hectopat
Yer
Ankara/Çankaya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Soru aslında çok basit neden oyuncular için bir işletim sistemi hafif bir işletim sistemi yok. İnsanlar bilgisayarlarını Boot ederken ''GamingOS(?)'' seçtiklerinde yalnızca oyun oynamak için bilgisayarlarını açmak isteyebilirler.

Hafif veya ağır orası ayrı konu, Linux tabanlı SteamOS mevcut oyun için. Nasıl kurulacağına ve sistem gereksinimlerine bu linkten bakabilirsiniz.
Ancak şöyle bir durum var, Steam oyunlarının çoğunluğu hala Linux ile uyumlu değil. Tabii SteamOS sunulduğundan bu yana uyum oranı çok arttı ancak yine de yetersiz. Tercih etmeye gerek duyulacağını sanmıyorum.

Oyunlar işletim sistemlerine göre üretilir. İşletim sistemleri değil. Oyun için destek sağlayan en uygun işletim sistemi de Windows'tur. Xbox, Playstation gibi platformlar da bir işletim sistemi tarafından yönetilir yani niye yok diye bir şey söylenilemez.

Bence sebebi, dünya üzerinde windows vb. işletim sistemleri yaygın. Eğerki oyun firması oyun sistemine göre oyun yaparsa kullanıcaların oyun sistemine geçmesi zor'dur. Bu ise firmanın zarara uğraması demektir. İlk sistem yapılırken oyun sistemi'de yanında yapılsaydı eğer dünyada yaygın olurdu ve sıkıntı çıkmazdı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı