Neden Yaşıyorsunuz?

YouTube'da takip ettiğim, animasyon ile bilimsel konuları kısa kısa işleyen iyi bir kanal. Bilmeyenler ve ilgisi olanlar için paylaşmak istedim. Videoların Türkçe alt yazıları da bulunuyor.

Bir örnek video bırakıyorum. ''Neden Yaşıyorsunuz?''

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ölmek için.

Şahsi cevabım:Yaşamamızın tek bir amacı var. O da yaratıcı olan Allah teala'yı tanımak ve bize tayin ettiği ömürü yolunda harcayarak hakkı teslim etmek.

Allah insanı yarattı, onu bir yola (kader) koydu ve yarattığı dünyada yasamını idame ettirebilmesi için de ona sağlık ve akıl verdi. O da yetmiyormuş gibi bir de kafir olsun mümin olsun yarattığı her insana da doğuştan bir fıtrat (tevhide yönelme) özelliği verdi. Kimi nefsini ilah edindi helak oldu kimi de kendini sarp yokuşa atarak kendini Allah'a feda etti. Ey arkadaşlar şöyle bir düşünün ki yaşadığımız tek bir saniyeyi veya beş altı dakika önceyi bile getiremiyoruz demek ki insana ancak yaptığı ameller kalıyormuş. Benim tavsiyem budur.

YouTube'da takip ettiğim, animasyon ile bilimsel konuları kısa kısa işleyen iyi bir kanal. Bilmeyenler ve ilgisi olanlar için paylaşmak istedim. Videoların Türkçe alt yazıları da bulunuyor.

Bir örnek video bırakıyorum. "Neden yaşıyorsunuz?"

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Vatan haini ilan edilmek için.

Bir örnek video bırakıyorum. ''Neden Yaşıyorsunuz?''

Ailem ve hayallerim için.

Yorum yapan arkadaşlar videoyu da izliyor mu? Kanal hakkında ne düşünüyoruz? Daha önceki mesajda da belirttiğim gibi soruya farklı açılardan yaklaşmak doğal, ancak yorumlarda asıl konuya ilişkin bir şey gelmemesi de şaşırttı doğrusu. "Bilim" başlığından çok "konu dışı" gibi bir istikamet oluştu. :)

Ailem ve hedeflerim için yaşıyorum. Ailem üzülmesin diye ölmek istemiyorum, boşa mı yaşıyorum öğrenmek içinde hedefim için yaşıyorum.

Yorum yapan arkadaşlar videoyu da izliyor mu? Kanal hakkında ne düşünüyoruz? Daha önceki mesajda da belirttiğim gibi soruya farklı açılardan yaklaşmak doğal, ancak yorumlarda asıl konuya ilişkin bir şey gelmemesi de şaşırttı doğrusu. "Bilim" başlığından çok "konu dışı" gibi bir istikamet oluştu. :)
Hani okumama rağme kişiye hitap eden bir şekilde "Neden yaşıyorsunuz?" diye görününce insan ister istemez şahsi düşüncesini de katıyor. ☺

Geri
Yukarı