Nedir bu boş yapmak?

Jason Hudson

Kilopat
Makaleler
10
Yer
ANKARA
Merhaba arkadaşlar. Bu gün sosyal paylaşım sayfalarının birinde dolaşırken insanın biri ispat edemeyeceği bir şey hakkında bilgi verdi. Bunu kendisi de baştan söyledi ispatlayamam diye. Ben de haliyle kendisine safsata yapığını söyledim. Sonuçta bir bilgi, kaynak veya kanıt veremedi. Kısacası "boş yapma" dedi. Nedir bu boş yapmak?

Genelde arkadaşlarıma anlayamadıkları veya aşırı uzun cümleler kurduğum zaman veya cümle kurmak için düşünüp birşey söylediğimde genelde bu şekilde cevapler ile kestirip atarlar. Yoksa zaten çoğu zaman her insan boş yapar. Muhabbet kurmak için havadan sudan konuşan insanlar şimdi neden gelip boş yapmayı birisini terslemek için kullanıyor anlamıyorum.

Ne bilgi verdi? Onu da eklersen ne yaptığını anlıyabiliriz. Arkadaş teorik olarak bir şey söyleyip bunu kanıtlayacamayağını dile getirmiş olabilir.
Sana göre filozofların hepsi boş yapmış oluyor o zaman. Aristo, Platon, Sokrates bunlar hep bomboş adamlar yani. Bunların hepsi ispat edemeyecekleri şeyleri düşünmüş, tartışmış adamlar.

Bir araba hakkında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı