Nedir bu GPON altyapı?

En son oradaki müşteri hizmetleriyle konuştuğumda fiber var hanenize kadar demişlerdi. Fakat araştırdım fiber de hız düşme ve ping bu kadar fazla olmuyor. Ve direk duvardan modeme kablo gelmiormuş fiber olunca, sarı ince bir kablo oluyormuş.

Sarı kablo yani obk kablo GPON internetlerde kullanılır. Sizin binanızda FTTB olduğu için binaya kadar fiber, binadan sonra daireye kadar CAT6 kablodur. GPON ile FTTB arasında gözle görülür hiçbir fark yoktur. 100 Mbps hız alabilirsiniz.

IMG_20201028_143701.jpg

Buyurun bu da benim yavru. Sağdaki küçük cihaz ONT cihazı yani sizin binanın girişindeki o büyük kutunun görevini yapıyor. Bence uğraşmanıza değmez halihazırda fiberiniz varken kullanın.

Sarı kablo yani obk kablo GPON internetlerde kullanılır. Sizin binanızda FTTB olduğu için binaya kadar fiber, binadan sonra daireye kadar CAT6 kablodur. GPON ile FTTB arasında gözle görülür hiçbir fark yoktur. 100 Mbps hız alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 725210

Buyurun bu da benim yavru. Sağdaki küçük cihaz ONT cihazı yani sizin binanın girişindeki o büyük kutunun görevini yapıyor. Bence uğraşmanıza değmez halihazırda fiberiniz varken kullanın.
fiber var 140mbs destekliyor şuan altyapım fakat 24mbs lik paketim 16mbs olarak alıyorum ve ping sorunu genellikle akşamları uçuyor.Ama eğer değmez diyorsanız uğraşmayayim.

Geri
Yukarı