Fiber bağlantı GPON nedir?

IMG_20201007_080957.jpg

Merhaba arkadaşlar, bu fiber altyapıdan anlamıyorum. Şimdi olay şöyle: Bizim Urfa'da evimiz var ve evin altında bu kutudan var: Resim1.
Müşteri hizmetlerini aradığımda bulunduğunuz adreste GPON destekliyor diyor, bu yüzden CAT 6 kablo lazım diyor ve şimdi de İstanbul'daki evde sarı ince renkli fiber kablo çıkıyor:

IMG_20201013_114909.jpg

Ben anlamadım. Yardımcı olur musunuz neyin ne olduğuna dair? Şimdiden teşekkür ederim.

Cat6 gerekli değil dönüştürücü lazım sadece.
GPON son kullanıcıya açık en iyi altyapı türüdür en az 1 gbps hızı destekler ping olayı falan hiç olmaz.

Siz başvurun onlar dönüştürücü ile router cihazını kira bedeliyle verirler.

Şimdi şöyleki urfada kutu var binanın altında bana dediki evinize CAT6 kablo geliyor mu yok ise kendiniz çekiceksiniz kendim çekerim sıkıntı yokta İstanbul'daki evde olan o kablo ne CAT6 değil.
Siz başvurun onlar dönüştürücü ile router cihazını kira bedeliyle verirler.

Yanlış değilsem İstanbul'daki sarı kablo için söylüyorsunuz CAT6 kabloyu urfadaki ev için istediler altta kutu olan evdeki.

Şimdi şöyleki urfada kutu var binanın altında bana dediki evinize CAT6 kablo geliyor mu yok ise kendiniz çekiceksiniz kendim çekerim sıkıntı yokta İstanbul'daki evde olan o kablo ne CAT6 değil.

Yanlış değilsem İstanbul'daki sarı kablo için söylüyorsunuz CAT6 kabloyu urfadaki ev için istediler altta kutu olan evdeki.

Hocam gerek yok CAT6 kabloya gerçekten sadece dönüştürücü gerekli o kablonun aynısından burada da var aynı girişten hangi firma ile konuşuyorsunuz?

Geri
Yukarı