Need For Speed Most Wanted 2005 İncelemesi

2012'nin incelemesini yapmıştım. 2005'in de yapayım dedim.

NFS Most Wanted 2005 Nedir?
NFS Most Wanted'ın ilk oyunudur. 2012 gibi rezil bir oyun değildir.

Grafikler
Dönemine göre oldukça iyi. 2021 yılında hala oynanabilir düzeyde. Hatta mod kurup grafikleri çok daha iyi hale getirenler var.

Sürüş
Ben sevdim. Yarış oyunları ile çok aram yoktur ama dönmek vs. çok hoşuma gitti.

Kontroller
Klavye ile oynamak basit. 4 temel tuş var. Manuel vites modu var ama direksiyonunuz yok ise tavsiye etmem. Bir de 20 TL'lik gamepad ile oynamıştım. Eğlenceli sürmek. Günümüz oyunları ile kapışır.

Müzikler
Gene oldukça iyi. Yarışırken ayrı bir gaza geliyoruz.

Zorluk
Biraz. Bazı yerlerde birkaç kere takılıyorsunuz. Ama en zorlayan şey polislerden kaçmaktı sanırım. Oyunun sonlarında bounty kasmak zorundasınız. Ve polisler sürü halinde geliyor. Gene de oldukça zevkli

Araçlar
Çeşit çeşit arabalar var. Her kara listeden birini yendiğimiz zaman 2 kart çekeriz. Doğru kartı çeker isek rakibin arabasını alırız. Sistem güzel işliyor. Para kazanıp da araba alabiliyoruz. Araçları satabiliyoruz.

Modifikasyon
Oldukça yeterli buldum. Performans ve görünüm olarak detaylı şekilde geliştirebiliyoruz araçları.

Hikaye
Burası şaşırtıcı. Bir yarış oyununa göre süper bir hikayesi var. NFS'nin en iyi hikayesi bence. Özet ile BMW'yi alma çabası. Uzunluk olarak da yeterli. Tadında olmuş.

Peki Alınır mı?
İsteseniz de alamazsınız. Dijital olarak satılmıyor oyun ne yazık ki. CD olarak ikinci el alınabilir belki. Ama günümüz kasalarında CD ROM yok. Korsan sitelerden indirilebilir. Sonuçta oyun satılmıyor. Bir şekilde oyuna ulaşırsanız kesinlikle oynanır.

İncelemenin sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarış ve araba oyunlarına uzak biri olarak bu oyunu çok kısa bir süre oynayabilmiştim. NFS 2 efsanesine saatlerimi harcamış, kuzenimle beraber o tek ekranda oynanan altlı üstlü iki kişilik modda ne yarışlar yapmıştık. Daha sonra NFS Underground 2'ye sarıp NFS serisini kendi adıma noktalamıştım. Ancak 2005 Most Wanted çoğu yarış oyunu severler için halâ en iyisi.

Yarış ve araba oyunlarına uzak biri olarak bu oyunu çok kısa bir süre oynayabilmiştim. NFS 2 efsanesine saatlerimi harcamış, kuzenimle beraber o tek ekranda oynanan altlı üstlü iki kişilik modda ne yarışlar yapmıştık. Daha sonra NFS Underground 2'ye sarıp NFS serisini kendi adıma noktalamıştım. Ancak 2005 Most Wanted çoğu yarış oyunu severler için halâ en iyisi.
Bir daha öyle NFS oyunları yapamadılar. :/

Geri
Yukarı