NFS Most Wanted 2012 İncelemesi

Hot pursuit oynayın. Ben küçükken iPad'imde bayağı oynardım... Özlüyorum cidden o zamanları. PS3'ümde de oynardım Most Wanted'ı. Nedense o zamanlar oyunun kötü olduğu görmedim. Remastered'ı çıktı bir de.

Hot pursuit de cidden iyi oyun ama remestered Max 60 TL verilir.

Xbox Game Pass'te geziniyordum NFS oyunlarını gördüm. 2012 Most Wanted olmak üzere sonraki yıllarda çıkan hiçbir NFS oyununu oynamamıştım, yükleyeyim dedim bu Most Wanted 2012'yi. Yüklemez olaydım. Lanet bir oyun. Sürüş kontrolü diye bir şey yok, çarpmadan 1 dakika süremiyorsunuz. Ne drift dönüşü yapabiliyorsunuz ne normal dönüş. Araç kontrolsüzce savruluyor sadece. Bak mesela Forza Horizon oyunlarında da aracı kontrol etmek zordur ama Forza'da gerçekçi fiziklerden dolayı zorluk var. Bu oyunda gerçek dışı bir kontrolsüzlük var. Oyunu keyif almak için oynayayım derken sinirlerim tepeme çıktı 1 saat oynanışın ardından küfürler eşliğinde kaldırdım bilgisayardan.

Bir de polis olayı aşırı abartılı. Arkadaş polisler kendi canı yokmuşçasına dan dun giriyor senin arabana. Polis kovalıyorsa ekstra sinir küpü oluyorsunuz. Her yerde polis var zaten arabayı kontrol etmek zor bir de kaçarken 100 defa Crashed oluyorsunuz. Yarış dışında açık dünya olarak haritada 5 dakika gezinti yapabilen uzaylıdır, süper kahramandır. İlla bir polise denk gelirsiniz ve 10 dakikalık kanser edici kovalamaca maceranız başlar.

Lanet olsun sana Most Wanted 2012.

Oyun çıktığı zamanlar ben de çok gömmüştüm bu oyunu ama şimdi Steam'daki NFS koleksiyonumu tamamlayım diye aldım ve yeniden oynadığımda "harbi güzelmiş bu oyun" dedim. 2005 ile kıyaslamadan bakınca gayet iyi hissettiriyor. Sürüş dinamikleri diğer NFS oyunlarına (son 13 senede çıkan) benziyor zaten, o yüzden zorlanmadım. Polisleri en zorlu olan NFS oyunu diyebilirim ve polisten kurtulmayı başarınca ciddi anlamda haz duyuyor insan. Yarışları da zor, o yüzden başarılı olma hissiyatı tatmin edici. Grafikleri de çok hoş bence. Tam benim minnoş 1650'imin dişine göre. Full ayarlarda %68 gpu kullanımıyla 1080p 60 fps oynuyorum oyunu. Eski ama çok da eski olmayan böyle oyunları çok seviyorum.

Bence oyun gayet güzel. Ben crackli indirmiştim. Oyunun grafikleri bana göre müq. Sürüş hissiyatı da iyi bence. Eğer direksiyon setiniz yoksa bu oyundan çok keyif alamazsınız. Bu oyundan keyif almak için bir direksiyon setine ihtiyacınız var. Ben saatlerce vakşt geçirebiliyorum. Sanki gerçek araba kullanıyor gibi hissediyorum. Bana göre oyun müq. Ama tabii ki de Steam den 130 TL ye almak pek mantıklı değil. Daha yeni oyunlar indirmek daha mantıklı. Ama yine de bilgisayarınız iyiyse, direksiyon setiniz var ise oyun öok keyifli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı