Nefes Nefese Kalma Sorunsalı

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar doktora gitmedim. Açıkçası doktorluk bir durum mu değil mi onu bile tam olarak bilmiyorum. Nefes darlığı yaşamıyorum. Sigara vs kötü alışkanlıklarım yok. Ama ufak evde spor yapıyorum veya evin içinde tek tur bile koşsam nefes nefese kalıp terliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? İnternette baktım da kalp rahatsızlığı diyor - Allah korusun - olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında ne olabilir bu sorun ? Aranızda böyle sorun yaşayan oldu mu acaba ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Günde en az 2 litre su iç, günlük en az 1 saat tempolu yürüyüş, yemek sonrası bin adımlık yürüyüş, akşam 7'den sonra yemek yeme, gece yatarken ve sabah kalktığında 300 ml su iç, uyku düzeni oluştur; geç saatlerde uyuma, stresten uzak dur, ısınmadan spor yapma, sporda yavaş yavaş ilerle; vücuduna bir anda yüklenme, kızartma ve hamburger gibi sağlıksız yiyeceklerden uzak dur.

Günde en az 2 litre su iç, günlük en az 1 saat tempolu yürüyüş, yemek sonrası bin adımlık yürüyüş, akşam 7'den sonra yemek yeme, gece yatarken ve sabah kalktığında 300 ml su iç, uyku düzeni oluştur; geç saatlerde uyuma, stresten uzak dur, ısınmadan spor yapma, sporda yavaş yavaş ilerle; vücuduna bir anda yüklenme, kızartma ve hamburger gibi sağlıksız yiyeceklerden uzak dur.

Suyu bol bol içiyorum zaten. Odam da yürürüm 1000 adımı dışarısı buz.. :) 7'den sonra yememeye çalışıyorum ama mideme esir düşüyorum :D Uyku düzenim hiç yok ya. Özellikle de tatil girdi ya şimdi (Yarı yıl tatili) daha kötü olacak. Stres pek yapmam. Spor dediğim öyle düz koşu da bile (evin içinde 2 odaya koşsam) oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı