Neleri okuyorsun?

• Konuyu başlatan Clerk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 156
  • Görüntüleme 9B
@çalışkan genç Bu soruyu sormaktaki amacın ne?
Normalde bir çok insan tanrıyı, evreni, hayatı sorgulamaz. Ama sen ben gibi insanlar, bu kavramları sorgulayıp; kitaplar, belgeseller, röportajlar izleriz/okuruz. Son zamanlarda beni dinamik tutacak ya da güçlü kılacak bir yaşam amacı bulamıyorum. İşte bu yüzden senin gibi sorgulayıcı, güçlü birinden yaşam amacını öğrenip, kendime de adapte edip, içinde bulunduğum bu uyuşuk durumdan çıkarmak istiyorum.
Cevap vermezsen anlarım, sorun değil.

Ben şuan Haluk Kırcı'nın Bırak Eşkiya Bellesinler kitabını okuyorum. Derin devlet mafya mevzularını sevenlere tavsiye ederim.

Normalde bir çok insan tanrıyı, evreni, hayatı sorgulamaz. Ama sen ben gibi insanlar, bu kavramları sorgulayıp; kitaplar, belgeseller, röportajlar izleriz/okuruz. Son zamanlarda beni dinamik tutacak ya da güçlü kılacak bir yaşam amacı bulamıyorum. İşte bu yüzden senin gibi sorgulayıcı, güçlü birinden yaşam amacını öğrenip, kendime de adapte edip, içinde bulunduğum bu uyuşuk durumdan çıkarmak istiyorum.
Yaşam amacım iyi, faydalı ve kendi ayaklarında üstünde duran bir insan olmak istiyorum. Sorgulanmamış hayat yaşanmaya değmez. Sorgulamayı, öğrenmeyi hiç bırakma.

Geçen hafta içinde bitirmiş olduğum kitap, Edward Snowden'ın kaleme aldığı Permanent Record idi. Ne yazık ki büyük ölçüde hayal kırıklığı yaşattığını söylemeden geçemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı