Neo 3A-RX550 alınır mı?

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bu sistemi almayı düşünüyorum. Her türden oyun oynarım, yazılım ile uğraşıyorum ve edit yapıyorum. Bütçem maksimum PC fiyatı kadar ama özelleştirmelerde “olmazsa olmaz kesinlikle buna yükselt” dediğiniz bir şey varsa bütçeyi zorlayabilirim. Ek olarak Windows 11 destekler mi? (Anakartın sitesinde TPM hakkında bir şey göremedim ). Aynı sistemin benzeri bir pc daha var ama GT 1030 2GB DDR4 64 Bit yerine RX550 4 GB DDR5 128 Bit almak daha mantıklı geldi, siz ne düşünüyorsunuz ?

SSD'yi en az Netac N600 yapın, 11 TL fiyat farkı var.
Ek olarak mümkünse RAM'leri 2x8 yapın, performansa büyük ölçüde etkisi olacaktır.

Dediğim gibi yaptığınız zaman 4191 TL tutuyor, bütçenizi aştığınızda alabiliyorsanız güzel.

Ek olarak eğer aceleniz yok ise bekleyebilirsiniz, yahut 5600G'li bir sistem dizmeye de çalışabilirsiniz. Tabii 5600G'li bir sistem toplamaya kalkarsanız tahminimce RAM 8 GB olacaktır.

SSD'yi en az Netac N600 yapın, 11 TL fiyat farkı var.
Ek olarak mümkünse RAM'leri 2x8 yapın, performansa büyük ölçüde etkisi olacaktır.

Dediğim gibi yaptığınız zaman 4191 TL tutuyor, bütçenizi aştığınızda alabiliyorsanız güzel.
Eski pc de kullandığım Seagate Baracuda 250 GB elimde bulunuyor, imkanım olsa Ssd çıkaracağım sistemden ama öyle imkan yokmuş sitede. Ram çok büyük bir etken olur mu oyunlarda çok fazla da aşmak istemiyorum bütçeyi.

Eğer parça parça alıp kendim dizebilirim derseniz attığım parçaları alın. 5600G'nin dahili GPU'su az çok 550 gücüne yakın zaten, ancak en kısa sürede aynı RAM'den 1 tane daha almanızı öneririm. FPS değeri vs. 2 kata varan artış gösterecektir.

Eğer parça parça alıp kendim dizebilirim derseniz attığım parçaları alın. 5600G'nin dahili GPU'su az çok 550 gücüne yakın zaten, ancak en kısa sürede aynı RAM'den 1 tane daha almanızı öneririm. FPS değeri vs. 2 kata varan artış gösterecektir.
Parça parça alma imkanım yok hocam maalesef. Sonradan bir Ram ve 1080p monitör daha eklmeyi düşünüyorum. Ek olarak saçma gelebilir ama 1366X768 çözünürlükte vga dönüştürücü kablo ile kullanmam bir sorun teşkil etmez di mi ? Donanım konusunda özellikle ekram kartları konusunda biraz özürlüyüm kusura bakmayın :)

Geri
Yukarı