Neodimyum sürücü mü Dinamik sürücü mü?

efeknfidn

Decapat
Arkadaşlar kulaklık alacağım karşılaştırma yapıyorum birisi Neodimyum Sürücülü diğeri ise Dinamik Sürücülü. Neodimyum Sürücülü olan 53mm ama diğeri 40mm (mm ne kadar fazlaysa o kadar iyi diye biliyorum) fakat en önemli olan mm değil sürücüymüş.

Son düzenleyen: Moderatör:
iemleri ayri tutarsak 3 cesit surucu var kulakliklarda kullanilan. Dynamic, Planar Magnetic ve Electrostatic.

Cogu oyuncu kulakligi dynamic driver kullaniyor. Planar magnetic driver kullanan orbit s / mobius ve penrose disinda duymadim ben. Electrostatic driver xpg precog ve sanirim asusun 1-2 modelinde var.

Asil soruya gelecek olursak neodimyum dinamik suruculerde kullanilan miknatislarin turu.

iemleri ayri tutarsak 3 cesit surucu var kulakliklarda kullanilan. Dynamic, Planar Magnetic ve Electrostatic.

Cogu oyuncu kulakligi dynamic driver kullaniyor. Planar magnetic driver kullanan orbit s / mobius ve penrose disinda duymadim ben. Electrostatic driver xpg precog ve sanirim asusun 1-2 modelinde var.

Asil soruya gelecek olursak neodimyum dinamik suruculerde kullanilan miknatislarin turu.
peki hangi sürücülü kulaklığı alayım ?

Rampage forte y neodimyum sürücülü sesi gayet iyi ama bozulurs tamir edemezsin çok zor.
Benim gibi ağlatarak kullanırsan sürekli düşürürsen en az 2 yıl garanti.

Eski zamanlarda konu açılmış ama internet üzerinden bakıp merak edenler için birşeyler yazacam.
Neodyum da dinamik sürücülerde kullanılır sadece mıknatıs çeşididir.
Neodyumun farkı şuradan geliyor diğerlerine göre daha fazla güç tüketirler daha güçlü temiz bir şekilde bass ve sesler çıkartırlar yanlız neodyum sürücü var diye de kulaklık diğerlerinden iyi sayılmaz önemli olan kullanılan malzemenin kalitesidir.

Eski zamanlarda konu açılmış ama internet üzerinden bakıp merak edenler için bir şeyler yazacağım.
Neodyum da dinamik sürücülerde kullanılır sadece mıknatıs çeşididir.
Neodyumun farkı şuradan geliyor diğerlerine göre daha fazla güç tüketirler daha güçlü temiz bir şekilde bass ve sesler çıkartırlar yalnız neodyum sürücü var diye de kulaklık diğerlerinden iyi sayılmaz önemli olan kullanılan malzemenin kalitesidir.

Mesela bende neodyum sürücülü Rampage forte y RM19 var ama kahverengi pis kokan şey gibi ses veriyor.
Malzeme kalitesi kötü olduktan sonra o kafana takacağın şeyin oyuncaktan farkı olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı