Neoliberalizm gerçekleri

Şeyler şeyler, sonuç olarak adadaki tüm kokonatları toplamaya enerji harcamış adamın malına çökelim diyorsunuz.
Şimdi "malına çökelim" mevzusuna girersen çok derinlemesine konuşuruz. Mesela Afrika halkı da o zaman yeterince gelişseymiş de kendilerinin, mallarının, mülklerinin, toprak zenginliklerinin sömürülmesine engel olsaymış. Sonuç olarak Avrupalı yeterince enerji harcamış değil mi sömürürken? Ama aslında onu da anlatmıyor bu örnek, tartışılan şey o değil.

Tartışılan şey adil olmayan koşullar altında bireylerin sağlıklı hayat standartlarına ulaşamaması ve bunun sonucu zorunlu olarak seks işçiliğine başvurması. Bunun karşısında olmayacağız da neyin olacağız tam olarak?
OF konusuna yaklaşımınız da zaten ne kadar özgürlükçü olduğunuzu gösteriyor.
Niyet okuyarak yorum yapıyorsun, gerek yok.

@just chillin

Şimdi arkadaşın düşüntüsünü bir hesap et, ilave olarak şunları ifade edeyim.
  • Hassuna ve Halaf da insanlar bacalara koyuyordu mahsulü. Yırtıcısıydı böceğiydi seliydi kırılıyorlardı. Üstüne çevredeki avcı toplayıcıları çekiyordu.
  • Obeyd de büyükçe silo inşasına başlandı tapınak yani, mahsulü herkes oraya götürüyor sonra da alıyor, tapınağın sahipleri de tapınak işleriyle ilgileniyorlar. Haliyle Tapınağın sahipleri kimin aç kimin tok olacağına karar verdiği için dua el açma buradan gelir.
  • Obeydlilerin kölesi Sümerler şehir devletleri kuruyorlar Ziggurat oluyor bu tapınaklar bir din muhabbeti dönüyor insan biçimcilik tanrılar insan üstü varlıklar falan, tapınağın sahipleri şehrin sahipleri adına insanları güdüyorlar şehrin sahipleri de tapınak sahiplerini not buna Urukagina sağlam ders veriyor LAGAŞ da.
  • İbraniler Yahudiliği ve çobanlığı dini icat ediyorlar şimdi uzun uzadıya girmeyeyim amin diyelim kapatalım.
İşte bu arkadaşın düşüntüsü düşüncesi muhtemel çevresindeki en yakın bu mimariden tercihen cami gelmektedir.

Bir nevi fabrikasyon ürün olarak düşünebilirsiniz, Biz bir medeniyet küçük orta büyük fark etmiyor inşa ediyoruz aralara mimariler serpiştiriyoruz, O mimarilere de rutin pratikler oralardan çıkan da bizim ürünümüz insan oluyorlar.

Yani atıyorum bir köy bir kasaba bir ilçe bir şehir inşa ediyoruz ya da inşa edilmişin üstüne yeni inşa yapıyoruz, orası bizim fabrikamız oluyor, oralardan insan yetiştiriyoruz.

@just chillin olay bu yani.

Age of empires gibi düşün.

@just chillin

Misal Age of empires'da köylü bastın Estar çıkıyor emret tamam yaparım diyor köylüyü de sen saldırtıyorsun misal düşmana sence ESTAR'IN Age of Empires oynayan oyuncuyu bilme şansı var mı ?

İşsizliğin işçilerde korku aracına dönüştürülmemesi için neoliberalizmin sunduğundan çok daha fazla serbest piyasa ortamına ihtiyacımız var.

Konuyu okudum da yoruma dayalı bir yazı, neyi gözden kaçırdım?

Şeyler şeyler, sonuç olarak adadaki tüm kokonatları toplamaya enerji harcamış adamın malına çökelim diyorsunuz.

OF konusuna yaklaşımınız da zaten ne kadar özgürlükçü olduğunuzu gösteriyor. Yetişkin bir insanın ne yapacağı, sadece kendisini bağlar.

Kokonat örneğini tartışabiliriz tabi, isteğiniz buysa.

Son düzenleme:
Konuyu okudum da yoruma dayalı bir yazı, neyi gözden kaçırdım?
O yorumlar nesnel bilgiden yola çıkılarak yapılıyor.
Emekçiyi, işçiyi ezen liberalizmmiş yerseniz.
Gözden kaçırdığınız bu. Tüm konuda bundan bahsediliyor. Siz çıkıp "Yerseniz" tarzı bir şey yazıyorsunuz?

düşüntü yapıyorsun değer veriyorsun bu açıdan sana çok teşekkür ediyorum.
Rica ederimm🙂

Liboşlar ile STK bahsini ettiklerimiz figürler hani şu ciyaklar arasındaki ilişkiyi kurdun mu? 🤣

Eğer kurduysan nesnel yardımcı olabilirim? kurmadıysan tetik yapar çünkü 🤣
Hocam ben bir şeyler anladım da bir de sizin düşüncenizi duymak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı