Nerede canlı yayın açmak daha kârlı?

Bilal Cihan

Kilopat
Daha fazla  
Dlive, Twitch, Facebook Gaming stream, YouTube, bunun gibi bir sürü canlı yayın platformu var. Hangisinde canlı yayın açıp büyüyüp en fazla kar yapacağımız yerlerdendir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube canlı yayın için güzel bir platform ama bence yayıncılığa başlamak için değil.

Twitch için en güzel gelişme yolunun LOL oynamak olduğunu düşünüyorum. Kaliteli bir yayın hazırlayabilir, gelen izleyicileri elinizde tutabilirseniz gelişmeniz rahat olur. O hızda gelişmeyi Youtube'da yakalayabileceğinizi sanmıyorum.

Youtube canlı yayın için güzel bir platform ama bence yayıncılığa başlamak için değil.

Twitch için en güzel gelişme yolunun LOL oynamak olduğunu düşünüyorum. Kaliteli bir yayın hazırlayabilir, gelen izleyicileri elinizde tutabilirseniz gelişmeniz rahat olur. O hızda gelişmeyi Youtube'da yakalayabileceğinizi sanmıyorum.
hangi platformda daha fazla kâr sağlıyabilirim ?

Tüm streaming servisleri şuanda paylanmış durumda. Eğer çok kaliteli iş çıkarıp reklamını da yapıcaksan bilindik bir siteden yapabilirsin ama zamanla büyürüm diyorsan o iş zor çünkü çok fazla senin gibi insan var ve izleyicilerin ellerinde belli bir kült oluşturmuş yayıncılar var ve onlara kendini pazarlayamadığın sürece sana kolay kolay gelmezler.
"Ahh unutmuşum tabi ki bir de mahrem bölgelerini halka uydu yayını yaparsan da streaming servisleri hem senin reklamını yapar hem de cam gibi aktarırsın karşındakine.(!)"

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı