Nerede yaşamak isterdiniz ?

Nerede yaşamak isterdiniz?

• Yerimden memnunum (Türkiye)

• Yerimden memnunum (Türkiye dışı)

• Farklı bir ülkenin istediğim şehrinde

• Farklı bir gezegende

• Bu galaksiden gitmek istiyorum

• Kainatın, dünyaya en uzak yerinde

• Ülke sınırları içerisinde istediğim bir koordinatta

• Cehennemde

• İnsan dışında canlı varlığın olduğu herhangi bir yerde

• Yaşamak isteyen de kim?

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
1571848232186.png

Memlekete dönmek isterim. Dünya iyicie kakaya sarmış. Ribozomlu Cıstırgo Diyarı'ndan otobüs bileti aldım otobüs bu evrene gelemedi daha :(

Benimde düşüncem aynı bu şekilde ama işte. Bir şey var. O bir şey 😀 pardon iki şey. Dünyayı yönetiyor.
Dediğinden pek bir şey anlamadım. Ama saçma geliyor. Yani ölüm dediğin şey nedir? Sıfır. Hiçbir şey yok. Yaşam dediğin şey nedir? Olasılık. Ne kadar düşük olursa olsun her zaman bir olasığın var. Neden %1 olasılık varken %0'rı seçeyim. Hiçbir şeyin olmasa bile. Yani sıfır oğlu sıfır olsan bile. Gözünü kapattığında bütün dünya senin. Yani hayallerin var. Ölülerin hayalleri var mıdır? Hayatınız çok zor olsa bile bir komutanımın dediği gibi ''Zamanı durduramazlar'' elinde sonunda akşam olacak. O yatağa kafanı koyup gözlerini kapatacaksın ve bütün dünya senin olacak. Bu kadar takmaya gerek yok bence. Ufak şeylerden keyif alıp mutluluğunuza bakın. Ölümde bir olay yok yani. Cool görünüp kız tavlamak için yapıyorsanız saygı duyarım. Takılın öyle, sıkıntı yok. Ama ciddi ciddi ölmeyi istemek doğru değil. 🤭

Yurtdışına eğitimli ve başarılı olanların gitmesi değil de, üniversiteye 2. kez hazırlanıp kazanamayan ve ''Her işi yaparım abi'' tayfasından gitmek isteyenlere diyorum. Bu amele zihniyeti nereden geliyor? Yurtdışında benzin istasyonlarında Türklerin sürünme sebebi bu olabilir.

Saçma. Zaten her türlü ölüyorsun. Bari dünyadan zevk al demi? Dünya'da pek çok güzellik var.
Kendilerinin dertlerini asıl dert sanıyorlar bizim arkadaş oyun oynarken babasına"Baba ping var"demiş. Babası"Derdini ****" demiş. Biz de bu aralar ona bunla takılıyoruz. Fakülte'den birinin bacağının menüz eti gibi bir şey yırtılmış biz eğlencesine o da bir dert mi? "Arkadaşın pingi var o daha önemli" diyerek eğleniyoruz. Asıl zorlukları görseler hallerine şükredecekler. Ünlü birinin sözü vardır"Bizler en şanslı insanlarız çünkü daha doğar doğmaz ölen çocuklar vardır hayatınız değerini bilin"gibi bir sözü vardır tam hatırlayamadım ama buna çok yakındı.

@.I.N.И.A. Para ve 😀 anla işte da. Dünyayı ne yönetiyor? Tüm sistem iki kavramın altında çevriliyor.

@Hikmet Benol Dünyanın en şanssız insanı dahi aslında bilmez ki milyonlarca spermi geçip doğmuştur. Bu yazdığını okuyunca bu geldi aklıma tüp bebek harici herkes kaç tane sperm geçiyor onlardan 1 tanesi kıvraklıkla önüne geçip yumurtaya girse yokluğa karışırdık. Bizi biz yapan bu karakterdeki benliğimiz dünya üzerinde yaşam bulamayacaktı, ne önemli bir kederdir.

Yeşilliğin bol olduğu insanlardan uzak sakin bir yer. Mesela Karadeniz olabilir. :)

7 kere gittim bizim memleket orada. Ağaçların içinde evimiz var yazın gidip 1 ay duruyorsun kalan 11 aya tesir ediyor. Orada yaşayanlar 110 gibi yaşlarda ölüyor buradakiler 70-80.

7 kere gittim bizim memleket orada. Ağaçların içinde evimiz var yazın gidip 1 ay duruyorsun kalan 11 aya tesir ediyor. Orada yaşayanlar 110 gibi yaşlarda ölüyor buradakiler 70-80
Köy bir başkadır o doğanın güzelliği ve kokusu ile insan beyini ve akciğerleri dahil metabolizma kendini rahat hissediyor. Amcam vardı çok hastaydı yatalak olmuştu köye götürdüler. Adam geldiğinde yeniden doğmuş gibiydi. Bence herkes 1 kere de olsa köyüne gitmeli o ferah hava ve karşındaki kesilmemiş veya budanmamış ağaç olması en güzeli.

Kimsenin olmadığı bir villa sitesinde yaşıyorum burada fazla insan yok maddi/manevi olarak da keyfim yerinde tuzum kuru :D

haftada 1 kez arabayla gıda alışverişimi yaparım onun dışında hep evdeyim.

Geri
Yukarı