Neredeyse sorunsuz Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.9.2 çıktı

Şu yazı için aylardır bekliyorum!;
"Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products." Bu yazı aylardır known issues'daydı şuan fixed issues kısmına girmiş.
RX 5700 XT NITRO+ kullanıyorum, bazı oyunlarda ara ara FPS DROP yemekten çıldıracağım. Özellikle Warzone oynarken FPS 1 saniyeliğine 140'dan düşüyor 70-80'e. Özellikle çatışmalarda. Fakat PC'yi açıp kapatınca düzeliyordu. Bazen ekranı aşağı alıp (masaüstü) oyuna tekrar dönünce seri girmeye başlıyor diye de düşündüm. Sea Of Thieves gibi oyunlarda da yapıyordu, birazdan deneyeceğim umarım çözülmüştür.
Merhaba , bende sürüm güncelleme arefesindeyim. Deneme fırsatınız olduysa geri dönüşünüzü alabilir miyim ?

Merhaba , bende sürüm güncelleme arefesindeyim. Deneme fırsatınız olduysa geri dönüşünüzü alabilir miyim ?
Merhaba, öncelikle sabah 5 olduğu için kapsamlı deneyemedim. Ama ilk oyuna girdiğimde abartısız oyun yağ gibi akıyor dedim, oyundayken bol bol alt+tab yaptım biraz fps drop girecek gibi oldu fakat tam anlamıyla drop girmedi diyebilirim. Eski sürücü olsa kesinlikle droplar başlardı. Emin konuşmak istemem çünkü 30 dakika kadar deneme şansım oldu. Bugün tekrar deneyimlerimi paylaşırım.

Merhaba, öncelikle sabah 5 olduğu için kapsamlı deneyemedim. Ama ilk oyuna girdiğimde abartısız oyun yağ gibi akıyor dedim, oyundayken bol bol alt+tab yaptım biraz fps drop girecek gibi oldu fakat tam anlamıyla drop girmedi diyebilirim. Eski sürücü olsa kesinlikle droplar başlardı. Emin konuşmak istemem çünkü 30 dakika kadar deneme şansım oldu. Bugün tekrar deneyimlerimi paylaşırım.
Teşekkür ediyorum , beklemedeyim.

Merhaba, öncelikle sabah 5 olduğu için kapsamlı deneyemedim. Ama ilk oyuna girdiğimde abartısız oyun yağ gibi akıyor dedim, oyundayken bol bol Alt+Tab yaptım biraz FPS düşmesi girecek gibi oldu fakat tam anlamıyla drop girmedi diyebilirim. Eski sürücü olsa kesinlikle droplar başlardı. Emin konuşmak istemem çünkü 30 dakika kadar deneme şansım oldu. Bugün tekrar deneyimlerimi paylaşırım.

Sen güncellemeyi yaparken eski driverleri silidin mi?

Sen güncellemeyi yaparken eski driverleri silidin mi?
Radeon uygulamasından güncelleyince silmeye gerek yok.

Nvdia güzellemesi yapan arkadaşlar ben ekran kartını 3400tl'den aldım şuan 4700tl, bu karta denk olan 2080 super ise 6500tl civarı. Aynı performans için 2000tl fazla verilir mi? Bol paran vardır verirsin. Ayrıca fps droplar sürekli olmuyor ki şuan çözülmüş gibi gözüküyor. Sıcaklıkta 77'yi geçmiyor.

Geri
Yukarı