Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.8.3 çıktı

Şaka gibi gerçekten. Aynı kart CS:GO'da 20.2.2'den beri hata almıyorum. Saatlerce oynadım. Ama başkaları hata alıyor. Modelden doalyı fark var galiba. Sapphire Nitro kullanıyorum. Hep en güncel sürücüyü kullandım.
Sürücüyü hep güncel tutuyorum, gram sorun yaşamadım ben de. XFX Thicc III benimkisi.

Sürücüyü hep güncel tutuyorum, gram sorun yaşamadım ben de. XFX Thicc III benimkisi.
Aynı kartı kullanıyorum. Cs:go da yaşadığım sorunlar dışında; masaüstünde hiçbir şey yapmıyorken bile bilgisayar donup reset atıyor. Donduğunda 10 saniye boyunca aynı frekansta bir parazit ses geliyor. Sonrasında ses gidip pc kendini resetliyor.

Modelle alakalı değil sanırım? Öyle olsa siz de sorun yaşardınız

Aynı kartı kullanıyorum. Cs:go da yaşadığım sorunlar dışında; masaüstünde hiçbir şey yapmıyorken bile bilgisayar donup reset atıyor. Donduğunda 10 saniye boyunca aynı frekansta bir parazit ses geliyor. Sonrasında ses gidip pc kendini resetliyor.

Evet bu sorun bende de vardı. Çözemedim ve iade ettim.
Yanlış hatırlamıyorsam o sorunun çok basit bir çözümü vardı. Genel 5700XT sorunlarındandı, marka model fark etmiyordu yani.
Çözümü neydi hatırlıyor musunuz?

Evet bu sorun bende de vardı. Çözemedim ve iade ettim.

Çözümü neydi hatırlıyor musunuz?
Benim Thicc III modeli için sorun yaşayanlara Adrenalin'den otomatik düşük voltaj ayarını kullanın deniyordu yabancı forumlarda, öyle kendiminkinde de denedim yine 2050 MHz'e kadar falan çıkıyor, hızında değişme olmadı, ama sıcaklıklarım sabitken fan hızı azaldı, yani ısınması azaldı diyebilirim. Onun haricinde 5700XT çözümler diye bir dosya buldum telefonumda, içindeki linkleri bırakıyorum belki faydaları olur.

AMD DRİVER.png
Adrenalin 2020 Edition 20.8.3 optional sürücü çıkış tarihi güncellendi inşallah bu sürücü WHQL olarak getirmezler pek bir düzeltme yok çünkü.

Release Date
9/9/2020

Şaka gibi gerçekten. Aynı kart CS:GO'da 20.2.2'den beri hata almıyorum. Saatlerce oynadım. Ama başkaları hata alıyor. Modelden doalyı fark var galiba. Sapphire Nitro kullanıyorum. Hep en güncel sürücüyü kullandım.
High Power 750W Performance GD 80+ Gold 😘

Her PSU düzgün çalıştıramıyor 5700XT modelini. (5600XT/5700 hatta 5500XT'de PSU seçebilir)

1- Seasonic 750W PSU sorunları:

"1-oyunda iken hata vermeden oyundan atması.
2-Monitör no signal deyip ekranın kararması.
3-Hiçbir hata uyarı vermeden öylece siyah ekran olup kalması.
4-Ara ara ekran anlık siyah olup hemen düzelmesi.
5-Bazen oyunu aşağıya aldığımda mouse sanki 1 FPS oluyor. Aşırı ağırlaşıyor.
6-Ara ara oyunda iken PC'nin reset atması.
7-Iki kere mavi ekran verdi. Hata olarak * video TDR failure* yazıyordu.
8-En uyuz olduğum ise yine oyunda önce PC donuyor ekran kararıyor ve hoparlörlerden kulak tırmalayıcı ses ile öyle kalıp reset atıyor."

2- KCAS 800W 5700XT'yi kaldırmadı bozuldu.

3- KCAS 1200W 5700XT'yi iki ayrı hat çekmeden düzgün besleyemedi reset attı.

4- Thermaltake 600W siyah ekran.

Ucuz olup düzgün çalıştıran en ideal PSU bu.

Ve çift besleme ayrı ayrı iki PCI-e kablo kullanılması en sağlıklısı.

Eki Görüntüle 663123

Sorunların çözümünde izlenecek sıralama:

Sıralama şu: 1. kalitesi düşük / bozuk ya da yetersiz (gizli~açık) PSU -> 2. arızalı ya da uyumsuz RAM -> 3. arızalı SSD -> 4. formatsız yeni ekran kartına geçiş ya da hatalı sürücü kurulumu ya da MSI Afterburner veya Dragon Center, HWiNFO programının kaldırılması veya oyunun yeniden kurulması -> 5. çakışan USB aygıtı ya da ses kartı, Wi-Fi gibi bir aygıtın sürücüsü ya da daha kaliteli kablo ile deneme-> 6. işlemci, ekran kartı, anakart gibi bir ana parçada arıza ya da aşırı ısınma, stabil olmayan overclock veya undervolt işlemi ya da BIOS sürümü bozukluğu.

Tüm bunlara ek olarak grafik kartı sürücü ayarlarından GPU Power limiti +20~30 yaparak.(Üretici bazlı BIOS ya da kartın kendisinin çıkacağı frekansta stabil kalamaması güç az geldiği için)
Veya güç limiti eksi %20~30 yaparak. (PSU yetmediği durumlarda yardımı olabilir)

Denerseniz sorununuz %99 çözülür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı