Nestle neden sevilmiyor?

Ne yapıyor insanlara ve çevreye? Vallahi bilmiyorum
Su akışlarını (tam çevirememiş olabilirm) test edebilmek için Derbyshire diye bir yerdeki göllere yeşil boya dökmüşler mesela.
Yaptığı bir ton etik dışı harekete karşı böyle olması normal. Bizde kurumların davranışları pek önemsenmese de yurt dışında kurum kimliği önemli.
Tamam işte ne onlar? Bir tane gördüm neden ama başka nedenler de vardır.

Direkt mesaj yazmak yerine okusanız sevinirim.

Yabancı sitelerde Nestle'yi seven hiç görmedim. Herkes nefret ediyor. Neden nefret ettiklerini bilmiyorum. Bildiğim tek suyla ilgili kötü şeyler yapıyorlarmış (çalmak gibi) ama onu da tam bilmiyorum. Bilen var mı?

Birçok kişi aynı şeyi yazmış. O yüzden açıklık getireyim. Olay tadının kötü olması, daha lezzetli alternatifleri olması falan değil. Çevreye ve insanlığa yaptıkları kötülükler yüzünden sevilmiyor.

Edit: Bir kaynak buldum sorum hakkında. Çevirebilseniz çok iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cadbury markası varken nestlenin yüzüne bakmıyorlar :).

r/FuckNestle'de dolaşmak yerine neden buraya soruyorsun?
Tam anlamadım ne var orada. Çünkü çoğu İngilizce. Hayır İngilizcem kötü değil. Bilmediğim kelimeler var. Ayrıca sadece 2-3 tane şey gördüm ben. Asıl kaynak ise tamamen İngilizce ve İngilizce seviyemi aşıyor.

Su akışlarını (tam çevirememiş olabilirm) test edebilmek için Derbyshire diye bir yerdeki göllere yeşil boya dökmüşler mesela.

Tamam işte ne onlar? Bir tane gördüm neden ama başka nedenler de vardır.
Gelişmemiş ülkelerde çocuk işçi çalıştırmak, su kaynaklarını legal olan düzeyden daha fazla olacak şekilde kullanmak/kirletmek, ürünlerinin içeriğinin sağlıksız olması gibi birçok neden var. Tabii çok araştırmadım ama internetteki makalelerde bunlar yazıyor. Doğruluğu tartışılsa da benim inancım da bu işlere bulaştığı yönünde. Sicili pek temiz bir firma değil.

Geri
Yukarı