Nestle neden sevilmiyor?

Nestle onlarda bizim A101'deki Xroll çikolata. Onlar genelde Toblerone ve Milka gibi markaları tüketiyorlar.

Pek alakası yok. Nefret edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi Amerika'daki doğal tabiatın içinden geçmesi. Yeraltı su kaynaklarının çoğunu Nestle sömürdü. Onların bu hareketlerine karşı açılan zibilyon tane dava var. Netflix'te belgeseli de vardı hatta.

51 yıl öncesinden bahsediyorsun. Günümüzde olsa bile kalitesinden bahsediyoruz, bebekleri öldürmesi kendi tercihleri.
Demek ki 80 yaşındaki bir adam 51 yıl önce binlerce çocuğun ölümüne yol açsa sıkıntı yok.

Nestle demişken bu gün eti ve ülker çikolata aldım. Acıkmıştım, tadı hiç eskisi gibi değildi. Birkaç aydır yemiyordum ama tadı bu sefer daha kalitesiz geldi. Nestlenin de pek farkı olduğunu düşünmüyorum.
Tad olayı ile ilgili değil konu ancak Ülker'in Hindistan cevizli gofretinin yenilendi adı altında kalitesinin düştüğünü düşünüyorum. Yakın zamanda yenilendi diye görünce bakayım tadına dedim bayat ucuz gofret gibiydi, kısa süre önce böyle bir durum yoktu. Ek olarak diğer yediğim ürünlerinde bir farklılık görmedim.

Geri
Yukarı