.NET Framework öğrenmek ne kadar sürer?

Rosez

Decapat
Daha fazla  
Visiual studio kullanıyorum C# ile .Net framework ne kadar sürede öğrenilir?
Ögrenmekten kastım az çok biliyorum diyebileceğim bir seviye diyelim.

Visiual studio kullanıyorum .Net framework ne kadar sürede öğrenilir?
Ögrenmekten kastım az çok biliyorum diyebileceğim bir seviye diyelim.
Net Framework bir platformdur, içinde vb.net, csharp, fsharp, asp gibi dilleri kapsar. Burda sorduğun soru çok komplex olmuş. Yani bir dil falan değil, net framework, net core, net standard hepsi .NET'in bir parçasıdır

Net Framework bir platformdur, içinde vb.net, csharp, fsharp, asp gibi dilleri kapsar. Burda sorduğun soru çok komplex olmuş. Yani bir dil falan değil, net framework, net core, net standard hepsi .NET'in bir parçasıdır
Hocam c# ile .net kullanımı diyelim.

Scope'unun ne olduğuna göre değişir

Ayaga kalkicak, gozle gorulur elle tutulur bir uygulama yapmak?
- 1-2 hafta.

Uzmanlaşmak, dizayn prensiplerine ayak uydurmak, yüksek performanslı okunabilir bir proje bitimek?
- Ömür yetmez :)

Ek Düzenleme: Neden ömür yetmez dediğimi de kısaca açıklayayım. .NET oldukça özgür bir dil platform.Sık sık gelen güncellemeleriyle beraber, her zaman optimize edilebilecek veya daha iyi yazılabilecek(yanı refactor edilebilecek) parçalar oluyor.

Son düzenleme:
Hocam c# ile .net kullanımı diyelim.
Süresi kişiden kişiye, ayırdığın süreye, çalışma şekline, anlama kabiliyetine göre değişiklik gösterir. Ama bunun öncesinde temel bilgileri halledip geçersen daha sağlam temel atmış olacaksın. Ve bunun yanında biraz daha hızlı anlayıp kavrayacaksın. Ben bunu bilmediğini varsayarak yazdım. Ama biliyorsan bir sıkıntı yok.

Hocam C# ile .net kullanımı diyelim.

Bir dili tamamen öğrenemezsin. Sadece geliştirirsin ve yeterlilik sağlarsın. Buradaki .NET dediğim dilleri kapsayan bir platformdur CS, fs, vb, ASP dilleri bu platformun altında çalışır. .NET'in öğrenmen gereken bir şeyi yok yani sadece uygulamaları buradan geliştiriyosun ve dediğim diller bu platform altında çalışıyor, .net Core, .net standard ise .net'in diğer platformları. Zamanı gelince öğreniceksin yine de basit örnek vermek gerekise yapacağın işe göre değişir kullanacağın platform. Net standard, cross-platform için API yazarken kullanılırken Core daha çok servis işleri için kullanılır, genelde ASP gibi diller net Core ile yazılır.

Bir dili tamamen öğrenemezsin. Sadece geliştirirsin ve yeterlilik sağlarsın. Buradaki .NET dediğim dilleri kapsayan bir platformdur CS, fs, vb, ASP dilleri bu platformun altında çalışır. .NET'in öğrenmen gereken bir şeyi yok yani sadece uygulamaları buradan geliştiriyosun ve dediğim diller bu platform altında çalışıyor, .net Core, .net standard ise .net'in diğer platformları. Zamanı gelince öğreniceksin yine de basit örnek vermek gerekise yapacağın işe göre değişir kullanacağın platform. Net standard, cross-platform için API yazarken kullanılırken Core daha çok servis işleri için kullanılır, genelde ASP gibi diller net Core ile yazılır.
Hocam anladığım kadarıyla iş dili bilmekte bitiyor ozaman. .net core alışılması gereken bir araç gibi mi oluyor?
Staj başvurusu yapacağım yakın bir zamanda da bilsem iyi olur diye düşünüyorum gerekli mi sizce?

Hocam anladığım kadarıyla iş dili bilmekte bitiyor ozaman. .net core alışılması gereken bir araç gibi mi oluyor?
Staj başvurusu yapacağım yakın bir zamanda da bilsem iyi olur diye düşünüyorum gerekli mi sizce?
Yazılım işini kastediyorsan dil bilmekle bitmez.

Hocam anladığım kadarıyla iş dili bilmekte bitiyor o zaman. .net Core alışılması gereken bir araç gibi mi oluyor?

Hocam şöyle deyim, kullandığınız platform zaten dediğim dillere yerleşik olarak var ve istediğinizi kullanabilirsiniz. Ama arada kullanım farkları var. Birkaç öneri yapmam gerekirse;

.NET Framework > işinizi görür, sizi yarı yolda bırakmaz. Bir çok proje ve cross-platform gerektirmeyen işler için yeterlidir. Sadece Windows tarafından desteklenir bu platform. Bunda yazdığınız her şey sadece Windows ile uyumludur.

.NET Core > cross-platform işleri için uygundur .NET Framework'dan çok bir farkı yoktur (birkaç dil syntaxları dışında. Örneğin .NET Framework'da ıdisposable tabanlı bir using syntaxı varken, net Core'de yoktur.

.NET standard > cross-platform API işleri için kullanılır, tüm sistemlerde çalışmasını istediğiniz API'leri buradan yazabilirsiniz.

Neye göre kullanıcaksanız onu seçebilirsiniz. Genel olarak .NET Framework işini görür, net Core'de deneyebilirsin arada çok fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı